Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyi időt adjak a tengerimal...

Mennyi időt adjak a tengerimalacoknak?

Figyelt kérdés
Ma szereztünk be két nőstény tengerimalacot, nagyon picik még, és természetesen egyelőre meg vannak rémülve, félénkek. Mennyi idő múlva engedjem ki őket a ketrecből, hogy szétnézhessenek a lakásban, illetve hogyan szoktassam őket hozzá a kézbevételhez, simogatáshoz?

2015. jún. 1. 21:42
 1/10 anonim ***** válasza:
10%

Csak idősebb korukban engedd ki őket a ketrecből, kis korukban semmiképp.


A kezedet úgy ismertesd meg velük, hogy pl. behozod a kutyád, és előttük adsz neki enni a kezedből. A malacka a kezedet jó dolognak fogja beállítani, és nem fog félni. De csak lassan, és fokozatosan próbáld őket megsimogatni.

2015. jún. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Sajnos nincsen kutyám. Most este óvatosan megsimogattam a hátukat, és engedték. Megpróbálom szép lassan, fokozatosan. Köszönöm a válaszodat!
2015. jún. 1. 23:15
 3/10 anonim ***** válasza:

ez a kutyás amúgy is hülye ötlet, csak félnének az ugatástól...


Legalább 1-2 hétig ne nagyon vedd ki őket, csak ha takarítod.

2015. jún. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Kedves utolsó.

Egy kutya mi a lószarért ugatna, miközben eteted?

Csak az én kutyám nem ugat ilyenkor?

2015. jún. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 K.J.Smith ***** válasza:
Első pár napban még hagyd őket békén, hogy az új helyet megszokják. A kézbevételt óvatosan kezdd, ne tegyél hirtelen mozdulatokat, ne hangoskodj. A neten keress infót arról, hogyan kell helyesen megfogni egy tengerimalacot. (A háton ragadástól például megijednek.) Ha kideríted, mi a kedvenc kajájuk (általában az uborka szokott lenni), pici falatot kézből adj, egy idő után odamegy és elveszi, persze nem egy nap alatt, türelmesnek kell lenned. A lakásba csak később engedd ki őket, esetleg mikor takarítod a helyüket, de figyelj rájuk.
2015. jún. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A kutya szerintem azért nem jó ötlet, mert 1) hacsak nem az orruk előtt van, akkor nem is látják, nem is igazán figyelnek rá (azért ők értelmileg nincsenek egy szinten egy kutyával/macskával) 2) ha megérzik a kutya szagát a kezeden, vagy hallják a lihegését, attól még jobban megijedhetnek.

Mondom ezt úgy, hogy nekem is van 2 fiúmalackám.

2015. jún. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. jún. 3. 13:04
 8/10 anonim ***** válasza:
Az első 2-3 napban ne piszkáld, aztán elkezdheted, hogy mikor enni adsz, ott hagyod a tál közelében a kezedet, amikor már nem zavarja, másnap közelebb hagyd. Ezzel eljutsz odáig, hogy közvetlenül a tál mellett lesz a kezed, és ha eszik így, rátérhetsz a kézből etetéssel való próbálkozásra. Mi legalábbis így csináltuk. A lakásba csak akkor vedd ki, ha már megbízik benned, és akkor is egy kisebb, elkerített részre eleinte, esetleg kiveheted a házikóját is hozzá. A lényeg, hogy sok dologtól fog megijedni odakint, legalább te ne legyél ezek között. :)
2015. jún. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez jó tanács! Ma már eljutottunk odáig, hogy picit sikerült kézből enniük :) Belógattam egy darabka uborkát a ketrecbe, és mozdulatlanul tartottam a kezemet. Először megdermedve kuporogtak, aztán a bátrabbik körbejárt, megszaglászta a kezemet, végül az uborkát is, és elkezdte rágcsálni :) Ezen felbátorodva a másik is rágni kezdte az ubit, aztán kihúzta a szájával a kezemből. Erre én kivettem a kezemet, arra a mozdulatra ijedten szétrebbentek. Úgy döntöttem, ennyi elég volt egyszerre, úgyhogy visszavonultam, fél perc múlva nyugodtan megették az ubi másik felét :)
2015. jún. 4. 16:02
 10/10 anonim válasza:
Nekem 9 hónapos, kézből etettem, és imád kint lenni. Van egy yorkim (akit rágcsálóirtásra tenyésztettek anno..) és imádják egymást. Felülírták az ösztöneiket :D Azóta a kutyika eszik zöldséget, gyümit és vigyáz a kistesóra :D A malacka meg imád vele kergetőzni :D Minden csak hozzáállás, nevelés és idő kérdése :D
2015. jún. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!