Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tudnátok nekem ajánlani olyan...

Tudnátok nekem ajánlani olyan hörcsög fajtát ami könnyen szelídíthető esetleg (barátságos társaságbarát? Plusz megtud lenni 2 lány együtt.

Figyelt kérdés

ha tudtok a feltételeknek megfelelő fajtát leírnátok?

Köszönöm!



2015. jún. 5. 20:58
 1/10 anonim válasza:
0%
Szerintem egyik hörcsög sem szelidíthető,és nem túl társaságbarát(ugyanis egésznap alszik,csak éjjel mozog).Viszont 2 lány mindenképpen jól megvan eggyütt. De ha fajtát kell írni akkor Aguti szíriai aranyhörcsög. Szerintem azok a legcukibbak. :)
2015. jún. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
nem szabad két hörcsögöt együtt tartani, mert megölhetik egymást...
2015. jún. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne írjatok marhaságot 8éve van hörim. A HÖRCSÖG MAGÁNYOS NEM TÁRSAS LÉNY !!! KINYÍRJÁK EGYMÁST FŐLEG HA IDEGENEK... A dzsungáriai törpehöri a legjobb fej. Amúgy meg fel tudod ébreszteni és tudsz vele játszani nappal is nagyon édes lények és ha én az első hörimkor(4éves voltam) meg tudtam szelidíteni te is meg fogod tudni. ÉS NE LEGYÉL HÜLYE HOGY 2ŐT VESZEL ÉS EGY KETRECBE TARTOD ŐKET VÉRES VEREKEDÉSEK LESZNEK BELŐLE!! Mielőtt megvennéd olvass el néhány googleen talált oldalt !
2015. jún. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
2 lány is simán gyepálhatja egymást.
2015. jún. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%

A törpehörcsögöket ismerem, az aranyhörcsögöt nem.

- a hörcsög alapvetően magányos állat. A legtöbb fajnál az egynemű testvérek SEM jönnek ki egy idő után. Csapatban leginkább a Roborovszkival és a Campbellel lehet próbálkozni (4-5 fős csapat), de akkor is törékeny az egyensúly, ha az egyik mondjuk elpusztul (vagy megöregszik) újraindulhatnak a hierarchiaharcok.

- a legkezesebb a dzsungáriai törpehörcsög

- a Roborovszkikat inkább nézegetni lehet, azok meglehetősen gyors mozgásúak

- a Campbellek elég barátságosak "semleges területen", de harapósak lehetnek, ha benyúlsz a ketrecükbe / terráriumukba, mert védik a territóriumukat.


Szóval én a dzsungit, esetleg a Campbellt ajánlom. De ha megpróbálkozol egy csapattal, amellett, hogy fel kell készülnöd arra, hogy esetleg szét kell választanod őket, azzal is számolj, hogy kevésbé lesznek szelídek. Ha egyet tartasz (vagy külön ketrecben tartasz többet), az jobban hozzád tud nőni.


+ tenyésztőtől vegyél, hogy

- tudd, tényleg fiatal, mert 3 hónapos koráig "nevelhető"

- tudd, hogy nem beltenyésztett

- biztos legyél benne, hogy fiú-e vagy lány, illetve ha lány, nem vemhesült

- a szülők temperamentuából lehet következtetni a személyiségére

- egy jó tenyésztő kézhez szoktatottan adja ki az állatot a kezéből

- hozzáértőtől kaphatsz praktikus tanácsokat

- olcsóbb is

2015. jún. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
ennél szebben le sem lehetett írni, ahogy a 5. válaszoló megfogalmazta :)
2015. jún. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Aranyhörcsög, de egyedül kell tartani! Ha mindenképpen 2 lányt akarsz akkor külön ketrecbe tedd őket, de semmi esetre se ereszd őket össze még szabadban se szabad hogy találkozzanak mert megölhetik egymást!
2015. jún. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

(1.válaszoló vagyok.)

Nekünk 12 hörcsögünk volt összesen,és egy csomószor raktunk össze 2lányt és nem bántották egymást... És persze fel lehet ébreszteni őket nappal,de nem nagyon örülnék neki.

2015. jún. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
*örülnek
2015. jún. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

5-ös vagyok: külföldi fórumokon szoktak arról beszélni, hogy ELVILEG lehet 2 egynemű dzsungit is összetenni (főleg, a testvérek), de akkor is felhívják rá a figyelmet, hogy egyáltalán nem biztos, hogy kijönnek, bármikor törhet ki verekedés, és erre az esete biztosítani kell a lehetőséget arra, hogy a gazdi külön rakja őket. (+ minden felszerelésből kettő kell: külön etető (vagy nem etetőben kell adni az ételt, hanem szétszórni a ketrecben / terráriumban, hogy felkutassák), külön itató, külön ház, külön futókerék, ez a minimum - ráadásul úgy sokkal nagyobb hely kell nekik) Ha meg úgyis kell annyi hely, hogy külön rakhassa az ember őket, meg külön felszerelés, akkor minek stresszelni őket és kockáztatni? (Ráadásul kezesebbek is, ha nincs fajtársuk.)

Ami az aktivitást illeti, az enyémek többé-kevésbé alkalmazkodtak hozzám: éjjel eléggé "nyugi" van, reggel, amikor végignézem a terráriumokot, odajönnek hozzám, és "lelki életet élünk":), napközben kétesélyes, vagy előjönnek vagy nem, de 50%-ban igen, késő délután és este megint odajönnek maguktól. Úgy 10 és 4-5 között van az igazi "csendes pihenőjük" de van, hogy akkor is elől vannak. (akkor nem "zavarom" őket, csak ha látom, hogy ébren vannak) - Néha (akár reggel is), látszik, rajtuk, hogy álmosak:))), akkor lassabbak a mozdulataim, és több időt hagyok, hogy felismerjenek és éberek legyenek, ennyi:)

2015. jún. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!