Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalacom nem eszi a...

Tengerimalacom nem eszi a tápot, ötletek?

Figyelt kérdés

Van egy malacom (igen egyedül van és igen, próbáltam mellé azonos nemű fiatalabb társat tenni, utálta mit a sz@t, tökéletesen megvan egyedül már több mint 2 éve, de most nem ez a fő probléma) és nem akarja megenni a tápot amit adok neki. Caviva Complete-ről van szó, korábban is vettem már neki ilyen eleséget és imádta. El nem tudom képzelni mi lehet a baja. A friss zöldet falja, nem megy a hasa, nem is tűnik betegnek. Viszont a tápot és a szénát meg sem közelíti, itatóját sem használja.


Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget!



2015. jún. 7. 12:03
1 2
 1/11 [emese] válasza:
Nekem is volt már hasonló problémám a tengerimalacommal. Szerintem nézd meg, hogy nincs e letörve valamennyi (vagy akár az egész) az első fogai közül. Ha esetleg így lenne, akkor sem kell aggódni, mert visszanő magától a foga, és nem kell hozzá túl sok idő.
2015. jún. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Azt már megnéztem, de nincs, mind a 4 metszőfoga tökéletes állapotban van és nem is hosszúak vagy ilyesmi.
2015. jún. 7. 12:43
 3/11 anonim ***** válasza:
Bár a 10 év malactartás alatt nekünk nem akadt ezzel problémánk, de olvastam, hogy a hátsó fogaikkal is szoktak gondok lenni. A kaki rendes mennyiségű, nem túl száraz? Egyáltalán nem fogy se a tápból (nem látsz rágás miatti port a tál alján), se a vízből? Mióta tart ez? Próbáltál másféle tápot is adni azóta? Mit adsz neki zöldként? Ha pl uborkát, lehet, hogy elegendő folyadékot kap belőle, ezért nem iszik. Még arra gondoltam, hogy talán napszúrást kapott vagy túlmelegedett ebben az időben, de akkor még pluszban inna is, kivéve, ha tényleg rengeteg folyadékot vesz fel a zöldből. Egyelőre sajnos nincs más ötletem.
2015. jún. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Mindenképp vidd el orvoshoz, mert a szénát ennie kell a fogkopás és a normális bélműködés miatt is.

Most még eszi a zöldet, de lehet, hogy holnap már azt sem fogja, és az sürgősségi állapot náluk. Ha leállnak a belei, pár órán belül elkezdi mérgezni magát a szervezete és belehal.

A sok zöldségtől előbb-utóbb hasmenése lesz, ami tovább rontja a helyzetét.

Lehet fogtúlnövés is, lehet hogy olyat evett, amit nem lett volna szabad. Lehet, hogy valami más betegsége van, amit te kívülről nem látsz, mert ők nagyon jól titkolják a bajukat.

Nem kapott mostanában valamilyen gyógyszert?

2015. jún. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Zöldségből én salátát és uborkát adok neki mértékkel, illetve friss füvet is szoktam neki adni.

Nem kapott gyógyszert mostanában. Korábban Cavia nature-t, azelőtt pedig cavia crispy muesli-t és csak az előtt volt cavia complete. Szeretem váltogatni őket, hogy ne mindig egyfélét egyen.

Így visszagondolva mintha a hőség beállta óta lenen az, hogy a száraz cuccokat csak turkálja.

Majd kipróbálom, hogy leviszem a garázsba ott kellemesen hűvös van (20 fok körül), lehet csak a meleg miatt nem kívánja a száraz kaját.

2015. jún. 7. 20:46
 6/11 anonim ***** válasza:

Igen, most hogy írod, nekem is eszembe jutott, hogy az enyéim se esznek sokat, amikor beáll ez a meleg.

Hűteni próbáltad? Fürdesd meg hideg vízben (de ne jéghidegben), vagy törölgesd át a szőrét szintén hideg vízzel. Tegyél be a ketrecébe egy rongyba csavart jégakkut, vagy a ketrec tetejére is tehetsz egy mélyhűtött 1,5-2 literes ásványvizet.

2015. jún. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Én egy csempelapot szoktam betenni, az azért hűvösebb mint a ketrec többi része. De majd berakok a párnája alá egy jégakkut.
2015. jún. 7. 21:09
 8/11 anonim ***** válasza:
De jó, hogy mondod, teljesen kiment a fejemből a csempézés, pedig tavaly előtt csináltuk is :D
2015. jún. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 hella22 válasza:
Zoldsegek es szena a tuti! :) Valamint lehet a boltokban ilyen fogkoptatokat is venn! :)
2015. jún. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Megoldódott, vitaminhiány volt a baj, 2 szuri rendbe tette.
2015. aug. 12. 14:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!