Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért harap a tengerimalacom?...

Qp_andrás_qp=D kérdése:

Miért harap a tengerimalacom? Bővebben lent! ?

Figyelt kérdés
Kb egy hónapja vettünk 2 lány tengerimalacot (Sztella és Zoi, de hetente változik a nevük) Nah Sztella elkezdett harapni, pedig eddig nem csinálta. Engedi hogy kivegyem, meg szereti a simit, deh állandóan harapgál. Vajon miért? (Nem azért harap mert menekülne, és nem is éhes, csak ugy harap. Lehet hogy szeretetből? mert amugy sokat berreg és rengeteget popcornozik. Vagy akkor most miért?

2015. jún. 2. 21:52
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem vagy unatkozik és ezzel jelzi, hogy menne már vissza a ketrecbe (vagy valamerre), vagy csak simán harapós fajta.

Az egyik fiúmalackám is ilyen, jó nagyokat tud harapni. Persze sose annyira, hogy vérezzen, de ahhoz eléggé, hogy fájjon. Őt az elmúlt 1 évben nem sikerült lenevelni róla, szerintem most már nem is fog összejönni. Ha nem a kezemet harapdálja, akkor a ruhámat rágja meg. Rágáskényszere van, na :D

2015. jún. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Erősen harapdál vagy csak úgy óvatosan?

Az óvatos harapdálás lehet a szeretet jele vagy a "pisilni kell" jel.

2015. jún. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
azt nem tudom hogy miért harap meg de az enyém is ugyan ezt csinálja, úgy hogy nem a malacoddal van a baj. :)
2015. jún. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Lehet csak megnőtt a foga, és koptatni akarja. A házát is rágcsálja néha, és a faforgácsot is. Csak kicsit túlreagáptam szerintem. Mondjuk a bátyámat úgy megharapta, hogy vérzett az újja. De szerintem csak a foga miat. De köszi a válaszokat. Jah és szerintetek (eltekintve attól hogy mit írnak a veboldalak) elfér 4 tengerimalac egy 120cm*60cm es ketrecben? 2 4hónapos és kettő 1hónapos?
2015. jún. 3. 16:42
 5/8 anonim ***** válasza:

Amíg ilyen kicsik, addig talán el, utána semmiképp. Vagy különszeded őket, 2*2 malac egy-egy (minimum) 100*50-es ketrecbe, vagy a szobád egy részét elkülöníted nekik.

Persze ez csak akkor érvényes, ha az összes lány. Ha fiú van köztük azt azonnal külön kell rakni, mert már 1 hónaposan is ivarérettek.

Ha túl nagy a foga, az nem jó. Széna van előtte mindig? Azzal tudja koptatni?

2015. jún. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Széna van mindig, és egy ág is(mogyoróbokor). Mondjuk az a baj hogy a másik malackám eléggé főnökösködik, és néha rátámad. Nem vérre menően, és nincs is semmi baja egyikőjükneksem, és nem is bírják egymás nélkül egy percig sem, de lehet hogy a tarka nem enged a kicsinek hogy rendesen egye a szénát. A tarka amúgy is kövérebb, (de a kicsi se túl sovány). Nah majd kiderül, de remélem ne nő nagyon meg a foga, mert akkor le kell vágni(persze nem az egészet). Nah köszi a válaszokat, és akkor lehet egybenyitom a 60*120as ketrecet a 40*70es ketreccel, és akkor már csak elég nekik, de amugy van kis galériájuk, meg szoktunk berakni deszkát vagy valamit, és arra előszeretettel felmászkálnak. Deh amigy is mindennap kivesszük őket, szval csak elég a két ketrec...
2015. jún. 4. 14:05
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha a nagy nem engedi oda a kicsit a szénához, próbáld meg azt, hogy ne csak egy helyre tegyél szénát. Mondjuk lógass fel egy szénagömböt (ezt amúgy is szeretik) a ketrec egyik végébe, és a szénarács legyen a másik végén. Így egyszerre is tudnak enni. Ha az itató körül is vannak ilyen harcok, akkor érdemes abból is 2-t felszerelni.
2015. jún. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Az itatóval nincs ilyen baj, sőt volt olyan is hogy egyszerre ketten ittak :) és tényleg nem úgy támad rá, csak rászól. És kiderült hogy azért kövér a malacka, és azért főnökösködik, mert terhes. Eléggé meglepett minket. Deh amúgy is most akartunk venni pici malacokat, ugyhogy nem lessz velük gond. köszönöm a válaszokat
2015. jún. 5. 19:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!