Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miert csinalja ezt a torpenyus...

Miert csinalja ezt a torpenyuszim?

Figyelt kérdés

1Hete vasaroltam egy oroszlanfeju torpenyuszit.

Mindennap kap egy nagyon pici salatalevelet.(Nem permetezett)

Mindig van elotte friss viz,szena,es nyulnak valo rudak meg magok.

1Het alatt nagyon szelid lett,nyalogatja a kezem mindig,nem karmol,nem ragja a butrokat sem egyebet.:)


Viszont magatol kiugrik,bemegy a ketrecbe de amiota megvan tobbszor is lattam ugyhogy bemegy es azonnal "kinyulik" oda..Ma kb 10x lattam aludni 4-5 perceket,utanna megint kezd ugralni inni stbstb..

Ez normalis?Miert nyalogatja a kezem?

Es mindig egy sarokba urit,de ha kijon,ha a nagyszonyegen van mindent osszebogyoz,viszont a kezemben nem:)


Jovoheten megyek vedooltast adatni,ivartalanitast is csinaltassak majd?:D

Koszi a valaszokat.



2015. jún. 14. 21:58
 1/7 anonim ***** válasza:
ez normalis a nagy melegben elfarad nalunk is ugyanezt csinalja, meg nekunk felul es oladlt nyithato a ketrec es csak felul ugrik szval semmi gond! nalunk is neha bogyoz de csak ami veletlen kiesik, probald meg hogy veszel egy alomtalcat es kiteszed oda ahova kiengeded es ha kakik tedd bele az alomtalcaba igy ha kint van hatha odakakil. ha erett mar az ivartalanitasra es nem szeretnel kisnyuszikat akkor nyugodtan foleg ha fiu!! de ha lany is akkoris
2015. jún. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ja meg,szunyogpasztillat rakok be lessz valami baja?
2015. jún. 14. 22:16
 3/7 anonim ***** válasza:
Csak széna legyen előtte állandóan, táp csak reggel-este kell egy evőkanál, magrúd meg csak nagyon ritkán, havonta. Mennyi idős? Elmúlt 3 hónapos? A zöldség miatt. Egyébként normálisan viselkedik, vigyázz, nehogy túlságosan melege legyen.
2015. jún. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

9Hetes...

Szedjem ki a rudat?Keveset eszik belole.:D

Magot adok neki sokat rendszeresen.

A szenat falurol hoztam,tegnap volt kaszalva:)

A magot kereskedesben vettem direkt nyulaknak:)

Mittudjak csinalni,akkor hogy nelegyen melege?

Keves salatat kap ami azt illeti..

Nemtudod,hogy a szunyogpasztillatol lehet-e valami baja?:)

2015. jún. 14. 22:21
 5/7 anonim ***** válasza:
Szedd ki a rudat, és ne adj neki sok magot se, mert csak elhízik tőle. A belső szervei zsírosodnak el, és ez megrövidíti az életét. Szénából azért kell sok és állandóan, korlátlanul, mert attól nem tud elhízni, bármennyit eszik belőle. Meg persze ez koptatja a fogát is, ami szintén fontos.
2015. jún. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kihagytam még a hűtést: nyuszik könnyen hőgutát kapnak, ezért próbáld ilyen melegben a lehető leghűvösebb, árnyékos helyen tartani. Érdemes betenni egy-két palack vizet a mélyhűtőbe amíg teljesen jéggé fagy, aztán kendőbe vagy konyharuhába betekerve be lehet tenni a ketrecbe, hogy a nyuszi mellé tudjon feküdni. Vagy lehet tenni a ketrec tetejére is, akkor lehetőleg többet is, hogy eléggé hűtsön. Nagyon jó még, ha van felesleges járólapod, szintén lehűtöd a hűtőben (ezt nem kell mélyhűtőbe, vagy ha odateszed, akkor nem kell sokáig), be a ketibe, rá tud feküdni. Én 3 járólapot használok váltásban, hogy mindig tudjak hideget betenni.
2015. jún. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nézz már utána a nyúltartásnak!! A salátához túl fiatal, a magoktól csak hízik. Tessék utánaolvasni!!! Kb minden nyuszis oldalon le van írva MINDEN!
2015. jún. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!