Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen fajta nyúl van a képen?

Milyen fajta nyúl van a képen?

Figyelt kérdés

Fajtiszta nyúlról van szó, de sajnos a pontos fajtáját nem tudom. Kisebb test, rövidebb fül jellemzi. Kép az állatról: [link]

Előre is köszönöm a válaszokat!



2015. jún. 17. 11:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
24%

Talán színes (holland) törpenyúl

Jell: kis test,

5-6 cm hosszú fülek,

0,8-1,5 kg

Szürke, fekete, és foltos is lehet

2015. jún. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ja és kerek fej nem hosszúkás
2015. jún. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ez egy hagyományos színes törpe. A holland kisebb, tömzsibb, kerekebb a feje, kisebb a füle.

[link]

2015. jún. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Minden nyúl fajtiszta. Amire te gondolsz, az fajTAtiszta, tehát a nyúl fajon belül egy fajta.


Én nem vagyok benne 100%-ig biztos, hogy fajtatiszta, de ha netán az is, valószínűleg akkor sem papírozható a színe miatt. Mindenesetre ha rá kell fognunk egy fajtát, akkor tarka törpe. Méghozzá egy havanna tarka törpe, ami színhibás. Ez a fajta fehér és a fülei, a szeme körüli rész, a hátán egy csík, az orra és az arcán egy kis pötty, valamint a hátsó lábán néhány pötty más színű (fekete, kék, havanna, thüringiai vagy háromszínű). Neki csak a háta, fülei és szemei stimmelnek. Így kellene kinéznie: [link]


Lehetne színes törpe is, de akkor valami színmix kéne hogy legyen, ugyanis ilyen színben nincs tarka törpe. Van aminek a fülei sötétek (himalája: [link] ), de akkor az orra és a lábai is sötétek lennének, a többi része fehér. Van hotot, ami fehér, és a szemei körül fekete gyűrű van, de akkor tiszta fehér lenne a többi része a nyuszinak. Amúgy is ha jól látom nem fekete az, hanem havanna. [link]

Más hozzá hasonló meg nincs színes törpében, tehát valami nagyon mix kellene hogy legyen, ha mégis ez a fajta, amit kétlek.


Nem tudod megmondani, hány kg?


Egyébként nagyon aranyos, különleges. Tudod mi jutott róla eszembe? A 101 kiskutyában volt egy kutyus, aminek nem voltak foltjai. Ő pont ilyen:)

2015. jún. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Bocs, elírtam, a 3. bekezdésben az első mondat vége: ...ugyanis ilyen színben nincs színes törpe.
2015. jún. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A színes törpe és a holland törpenyúl az ugyan az. A pumát is hívják ezüst oroszlánnak is....
2015. jún. 18. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ez hotot fajta nyuszi, nekem is ilyen van. :)
2015. jún. 18. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem ugyanaz, van a holland törpe és a színes (holland) törpe, amit két külön fajtának jelölnek. A holland törpe van több színben is, de mindegyik nyakán fehér sál van, a színes törpének meg rengetegféle színválzozata létezik.


Utolsó, a fajtatiszta hotot nyúl tiszta fehér, csak a szeme körül található fekete gyűrű. Ennek a nyuszinak a hátán van egy csík és a fülei is foltosak.

2015. jún. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Attól még az mert nekem hotot nyuszim van de tele van foktokkal és a fején is meg a hátán is van folt
2015. jún. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A hotot egy színváltozat, nem fajta. A képen pedig nem hotot van, annak csak a szeme körül fekete, mindenhol máshol fehér. Ez meg egy foltos nyuszi, aminek a szeme köré is jutott folt
2015. jún. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!