Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Sebes szájú tengerimalaccal...

Sebes szájú tengerimalaccal mit tudok csinálni?

Figyelt kérdés

Szóval... befogadtam egy tengerimalacot, mert khm.. inkább nem írom le mi lett volna a sorsa. A szája 2sarkában, valamint az orra alatt van valami seb(szerűség).

Eléggé meg van még szeppenve, fél, de ez érthető, új hely, meg a régi gazdája.....

Viszont reggel már evett. Talán kamillás borogatás?

Van állatorvos a közelben, viszont nem foglalkozik rágcsálókkal! :(

Nem tudom mit tegyek, de nem szeretném, hogy szomorú vége legyen, olyan kis ártatlan. Gyönyörű malacka!


2015. jún. 20. 14:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem meg fog az magától gyógyulni, a szervezet kisebb sérüléseknél öngyógyuló. Ha evett, akkor jó úton jár.
2015. jún. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Keress neki orvost.
2015. jún. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mindenképp orvos, mert a szája környékén élősködőktől, bőrfertőzéstől (pl. gomba) is lehet seb, az meg nagyon gyorsan el tud durvulni.

Itt van egy lista a malacos orvosokról, megyénként:

[link]

Egyikhez se tudnád eljuttatni?

2015. jún. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Szerintem is inkabb gomba ez, furan nez ki.

A legkozelebbi hely 60km. Busszal vallaljam be?

2015. jún. 21. 10:25
 5/7 anonim válasza:
C-vitamin hiánya van.Vegyèl állatfelszerelést áruló boltban az eladó segítségével a tengerimalacodnak adható C-vitamint. Ez valószínűlef egy pot lesz,amit szórj almára, hogy bevegye.
2015. jún. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Az 5. vagyok. Ismerősöméknél is ugyanezek a tünetek voltak, először a fogak hosszúságára gyanakodtak, de kiderült, hogy nem jutott elegendő C-vitaminhoz. Viszont az állatorvoshoz szerintem vidd el, mert lehet hogy komolyabb.
2015. jún. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

60 km az mennyi idő? 1 óra?

Szerintem annyit bevállalhatsz, de vidd el minél gyorsabban, mielőtt beüt a kánikula. Ha ilyenkor már fülledt meleg van a buszon, akkor olyan hordozóban vidd, ami jól szellőzik, és legyen bent egy csempelap vagy egy textilbe csavart jégakku, hogy hűvösebb legyen neki.

Amúgy igen, lehet mástól is, de az a biztos, ha orvos látja.

2015. jún. 22. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!