Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Atkás a tengerimalacom?

Atkás a tengerimalacom?

Figyelt kérdés
Nagyon gyakran vakarózik és közben furcsa hangot ad ki. Ahogy simogatom és a szőrén nem látni semmit, bár sötét a szőre. Vettem kisálllatkereskedésben direkt nekik való cseppeket atkásodás ellen. Beaphar anti parasite spot on a neve. Ez jó lesz neki?

2015. jún. 22. 15:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Vagy atkás, vagy gombás.

A spot on jó az atkára (és egyéb élősködőre), de a gombára nem.

Érdemes egy (lehetőleg egzotikus) állatorvosnak megmutatni.

2015. jún. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

a gombánál egy kerek foltban kihullik a szőre.


lehet tetű, atka, bolha.


nem ismerem a Beaphar terméket, én az Advocate görényekre való cseppeket tudom ajánlani meleg szívvel.

2015. jún. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Óvatosan a házilag adagolható szerekkel, bár erről a Beapharról nem hallottam még, de tengerimalacoknál nagyon pontosan ki kell mérni az adagot, mert ha többet kap, akkor mérgezése lesz és bele is pusztulhat.

Inkább vidd orvoshoz, ott egy nagyítóval alaposan át tudják nézni a szőrét, és milliliterre pontosan kimérik neked a gyógyszert.

Egyébként igen, lehet atka, az enyéimnek is volt már.

2015. jún. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
én novascabin-nal kenegetem a vakarózós tengerimalacokat. ( a neosdtomozános fürdetéstől nem változott semmi).
2015. júl. 25. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!