Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Túlélheti a nyuszim a szúnyog...

Túlélheti a nyuszim a szúnyog csípést?

Figyelt kérdés
Belett oltva a nyuszim szúnyogellen de mégis megcsipte. Feldagadt a szeme alatt és az orra is. Ahogy vesz levegőt hallom rajta hogy nehézkesen vesz. Már véresre vakarta a szeme alatt is és az orrát is. Van rá esély hogy túl éli? :(

2015. júl. 7. 10:36
 1/9 anonim válasza:

Szia!

Az én apukám nyulakkal foglalkozik, és megesett már, hogy a nyuszit beoltotta, de az mégis elkapta a betegséget.

Sajnos hiába oltottuk be, mégis meghalt.

Lehet, hogy még nem reménytelen, de mostmár nem lehet meggyógyítani. Ki kell várni, hogy mi lesz a sorsa sajnos.

Remélem tudtam segíteni.

2015. júl. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Csak ebben az esetben az a furcsa hogy van egy masik nyuszink aki meg nem lett beoltva de mar lassan 3honapja van velunk, csak mikor megkaptuk azt hittuk be lett oltva es most derult ki hogy meg nem... De neki semmi baja szerencsere!!

2015. júl. 7. 10:50
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg kéne mutatni az állatorvosnak. Még nem reménytelen.
2015. júl. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem szúnyogcsípés ellen oltatunk, hanem myxomatózis ellen, amit a szúnyogok terjeszthetnek.

Ha meg már véresre vakarta magát, akkor rég orvoshoz kellett volna vinni. Lehet, hogy már menthetetlen.

2015. júl. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Állatorvoshoz kell vinni azonnal...
2015. júl. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Túlélheti, ha elviszed egy nyúlhoz értő orvoshoz és nem itt irogatsz olyanoknak, akik nem is igazán értenek a nyuszikhoz!! Sajnos van ilye, hogy az oltás ellenére elkapja a myxot, de ha idejében elcsípik meg tudják menteni. Futás az orvoshoz!
2015. júl. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én mint gazdi, ha beteg az állat, előbb rohanok az orvoshoz vele, mint ide kérdéseket írok ki..
2015. júl. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Remelem tuleli. Elvileg gyogyithatatlan.
2015. júl. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem gyógyíthatalan, volt már myxós nyuszi akit kezeléssel ki tudtak gyógyítani! De nagyon veszélyes, ezért nagyon fontos az oltás!
2015. júl. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!