Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A nyulakat szabad fürdetni?

A nyulakat szabad fürdetni?

Figyelt kérdés

Gondoltam bevizezem, mint ahogy a kutyákat, hogy ne kapjon hőgutát. De valakitől hallottam, hogy nem szabad, mert tüdő gyulladást kap.

Ha nem szabad, akkor hogyan hűtsem szerencsétlent?



2015. júl. 8. 09:51
 1/5 anonim válasza:
A fürdetéshez n tudok hozzászólni, de én a nyuszókmat úgy hűtőttem, hogy sok zöldséget adtam neki a hűtőből. Sűrűn cseréltem a vizét, de nem szabad túl hideget adni, mert leforrázhatja a tüdejét. Remélem segítettem valamit. :)
2015. júl. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ne vizezd be, az nem tesz jót neki

2 dolgot tehetsz: jégakkut vagy palackban fagyasztott vizet egy törölközőbe csavarva beteszel neki a ketrecbe, hogy mellé tudjon feküdni.

A másik pedig, hogy bevizezed időnként a fülét (vigyázva, hogy a belsejébe ne menjen víz!!!), mert a nyúl a fülén keresztül tud teshőmérsékletet szabályozni, így tudja hűteni magát.

2015. júl. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
NEM NEM ÉS NEM! NEm szabad fürdetni!!! És nem csak a tüdőgyuszi miatt, rohadt hamar kiszárad a bőre. Vizezd a fülét, ahogyan már írták, vagy fagyassz le egy üveg vízet, tekerd be törölközőbe és had feküdjön mellé. Ja és még ilyen esetben kiengedheted parkettás vagy járólapos részére a lakásnak, mert az is jó hüsi nekik és elfeküdhet rajta.
2015. júl. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

2. vagyok megint:

nálunk kb 27 fok körül van ilyenkor is a nappaliban, úgyhogy az én agyalágyult nyulam-bulam tegnap képes volt arra a 20 centis foltra kifeküdni, ahova besütött a nap, és ott élvezkedett, meg hempergett a napsütésben :D

2015. júl. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Gondolom kinti nyúl. A lap alján van az a rész, hogy "hogyan védjem meg nyuszim a nyári kánikulától?", azt olvasd el, van egy csomó tipp, hogyan hűtsd.

Fürdetni NE fürdesd, csak ha nagyon muszáj!

2015. júl. 14. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!