Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Vadászgörény lakásba?

Vadászgörény lakásba?

Figyelt kérdés

Egy ivartalanított görény való lakásba?

Jó táplálás, megfelelő alom, és rendszeres takarítás mellett mennyire büdös?



2015. júl. 10. 13:12
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Ha a bűzmirigyét kioperálják, akkor nincs szaga.
2015. júl. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szeretnénk egyszer egy görit. Viszont félek a szagtól. Egyszer találkoztunk egy lánnyal és görijével. Rettenetes erős szaga volt. Bár ivartalanítva nem volt, hetente fürdette (ami úgy tudom nem tesz jót), és hát a táplálásra azt válaszolta "mindent eszik, amit mi"

Nyilván az alomnak van szaga, ha nem takarítják. DE!

Kíváncsi vagyok, hogy megfelelő tartás, ivartalanítás mellett az állat maga mennyire szagos?

2015. júl. 10. 13:35
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszoló hülyeséget ír, TILOS kioperáltatni a görény bűzmirigyét, normális állatorvos meg se csinálja hacsak nincs egészségügyi gond vele. Nem ettől lesz "büdös" egy görény. Igaz, hogy néha elpukkantja magát, és annak azért van szaga, de pár perc szellőztetéssel el lehet tűntetni.

Nekem 3 fiú görényem van, bent a szobámban és egyáltalán nem büdösek. Kettő ivartalanított, a harmadik implantátumos, de most nincs szezonban, ezért nincs szaga. Az ivaros görények büdösek tudnak lenni az tény, erős bundaszaguk van, mindent összevizelnek és ragacsos a szőrük. Egy ivartalan görény viszont nem büdösebb mint egy házban tartott kutya vagy macska. Pézsmaszaga van, de az az alap bunda szaguk ami minden állatnál megtalálható, ezzel nem lehet semmit se csinálni. Valakinek már ez is büdös, de valaki meg kifejezetten szereti. A gyakori fürdetés nem megoldás rá, és nagyon nem is ajánlott. Görényt csak akkor érdemes fürdetni ha valami leszedhetetlen dolog került a bundájára (olajfolt például).

Ha rendes étrenden van tartva (szárnyashúsok, minőségi táp) és rendszeresen van takarítva akkor nem büdös. Az alvós rongyait érdemes hetente kimosni, az alomtálját pedig naponta többször takarítani.

2015. júl. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod, hasznos volt.

Akkor azt mondod ivartlanítással nincs erős szaga? 3 göri a lakásba? Nem unatkozhatsz :)

2015. júl. 10. 14:14
 5/10 anonim ***** válasza:

Igen, ivartalanítás után nincs szaguk, csak az alap pézsmaszag, ami nem erős és véleményem szerint nem büdös. Sőt ha épp frissen mosott rongyok vannak berakva nekik akkor a bundájuk átveszi annak a szagát egy pár napig :)

Hát nem is unatkozok :) főleg, hogy az egyik fiúval külön kell foglalkoznom mindig, mert a másik kettő nem fogadta be.

2015. júl. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Krande ***** válasza:

Fogj egy szelíd görit és szimatold meg a bundáját. Ha ezt a szagot szimpatikusnak, állatszagnak érzed, akkor oké. Fontos: csak te leszel egy légtérben vele? Vagy van más is, akinek tolerálnia kell őt?

Bűzmirigyét nem kell eltávolítani, az önvédelmi fegyver, ha nem idegbeteg akkor nem fogja elsütni. Ivartalaníttatás és higiénia viszont alap!

2015. júl. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Igen, ezt én is tervezem, hogy keresek valahogy egy göritartót, megkérem, hadd szaglásszam meg :)

Rajtam kívül férjem élne még együtt vele, igazából az ő vágya is a görid, de sajna ő is azon a szinten van, ahol én. Sokat olvastunk róluk, de élőbe kéne látnunk.

2015. júl. 10. 20:44
 8/10 A kérdező kommentje:
Sok helyen olvasom, hogy nem büdös, hanem egy kis alap pézsma illata van. Na ezt kellene megszagolnunk :)
2015. júl. 10. 20:47
 9/10 anonim ***** válasza:

Javaslom, hogy vedd fel a kapcsolatot egy hivatalos tenyésztővel, és kérd meg, hogy had menjetek el megismerni a göriket testközelből.

Náluk például most vannak kicsikék is: [link]

Én majd tőlük szeretnék, de még nem tettem túl magam az első kisgörényem elvesztésén, így még várok vele.

2015. júl. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi, szerintem is első dolgunknak az kell, hogy legyen, hogy egyszer-kétszer ellátogatunk tenyésztőhöz.

Tudtok Veszprém megyébe megbízható tenyésztőt?

2015. júl. 11. 23:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!