Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Dzsungáriai törpehörcsögöt,...

Dzsungáriai törpehörcsögöt, vagy Tengerimalacot kérjek karácsonyra? Tudom még messze van de nembaj

Figyelt kérdés

2015. júl. 20. 22:57
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

10-es: alapvetően egyetértek veled, de szegény törpehörcsög helyigényét alaposan alábecsülted!!! Az általad említett 30*35-ös alapterület semmilyen amerikai vagy nyugat-európai minimum értéket sem ér el (sajnos a magyarét még éppen hogy igen, lenne még ezen a téren bőven mit tanulnunk)

A leges-leges-legkisebb minimum az USA-ban van 30*40, de abba még az alapvető kellékek (búvóhely, etető, itató, almostál, futókerék) sem férnek be, nem beszélve pár játékról, különböző tereptárgyakról meg egy kis mozgástérről... A legnagyobb minimumot a németek határozták meg, az 100*40!, és az sem olyan "földtől elrugaszkodott" méret. Az én tapasztalatom szerint a britek "járnak legközelebb az igazsághoz", ahol a minimum 3000 cm2, szerintem az úgy már van akkora, hogy abban kényelmesen eléldegéljen egy törpehöri, természetesen napi foglalkozás mellett. (És ennek a méretnek nagy előnye, hogy egy ekkora élettér elhelyezése nem okoz különösebb problémát, mert elfér egy szabványosnak mondható, 90 cm széles és 38 cm mély szekrény egyik polcán)

2015. júl. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

10-es vagyok.

Szerintem is kevés annyi hely, de a törpehörcsögketrecek nagyjából mégis akkorák.

A bolti törpehörcsögketrec méretei egy ketrecbolt weboldaláról:

34.5*28*21.5 cm

30*23*39 cm

34,5*28*24 cm

46*29*22,5 cm

30*23*29 cm

36*23*21 cm

40*28*28 cm

34.5*28*24 cm

40*26*27,5 cm

39*26*28 cm

[link]

A sima hörcsögketrecek mérete néhány centiméterrel nagyobb, de az is elég kicsi.

2015. júl. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

11-es 10-esnek: ha szerinted is kicsi, akkor miért ajánlod? Kit érdekel, hogy mekkora a boltban kapható, szabványos hörcsögketrec? A boltban kapható ketrecek, kalitkák, akváriumok 95%-a NEM alkalmas állattartásra. Ez az, amit mindenkinek az eszébe kellene már vésni végre: attól, hogy azt árulják, még nem lesz jó vagy akár csak használható.

(És az eladók is: szabályosan KINEVETTEK a boltban, amikor egy nyúlnak való (100*50-es) ketrecaljat vettem a törpehörcsögeimnek "játszótérnek" - úgy derült ki, hogy nem nyúlnak lesz, hogy kérdezték, rácsot nem veszek-e hozzá, és mondtam, nem, mert a nyulas ráccsal a törpehörcsögeimnél nem megyek semmire.)

2015. júl. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Nem ajánlom, csak mondtam, mert a boltban úgyis az van.

Egyébként igazad van. Nekem jelenleg két nyuszim van. Soha nem zárnám be őket egy nyúlketrecbe. Nem is értem, hogyan árulhatnak nyúlketrecet. Egy nyuszi mozgásigénye nagyjából a macskáéval egyenlő. A macskákat sem ketrecben tartjuk. Az én két nyulam 8 négyzetméteres ketrecben van, de még az is elég kicsi nekik. Na mindegy, ez már más téma.

2015. júl. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszát :) tengerimalcra jutott a választásom :)
2015. júl. 21. 22:12
 16/16 anonim ***** válasza:
arra figyelj, hogy a "tengerimalac" ketrec néven árult termékek kicsik, nekik a nyúlketrec kell.
2015. júl. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!