Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A tengerimalacom nem tud...

A tengerimalacom nem tud kakilni, mi lehet a baj, hogy lehetne rendbe hozni?

Figyelt kérdés
ez nem azt jelenti, hogy nincs széklete, van csak azt nem tudja kinyomni. Egyszerűen gyülemlik és csak akkor tud megszabadulni tőle ha én kicsit megnyomkodom ott.Már kicsit öreg 6 éves ezen kívül az egyik hátsó lábában összeforrtak a csontok gennykeltő baktériumok miatt de más baja még nem volt és nem hiszem, hogy a kettőnek köze lenne egymáshoz.

#tengerimalac #beteg #ürítési problémák
2015. júl. 21. 16:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Állatorvoshoz kell vinni, mert lehet valamilyen elzáródása vagy ilyesmi. Nem fiatal a malacka, de reméljük a legjobbakat!
2015. júl. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Fiúmalac, ugye? Náluk ez sajnos előfordul.

Gemon.ro-n ezt írják róla:



Idős hím malacnál előfordulhat (kölyöknél és nősténynél nagyon ritkán, mert ezeknél a végbélzacskó jóval kisebb), hogy a végbélnyílás izma nem működik megfelelően, s így a közönséges, végleges ürülék/bogyó és a cökotróf (a puha bélsár) a végbélben marad, vagy a végbélzacskóba szorul, itt bennreked. Ha nem segítünk rajta, előbb-utóbb elpusztul, mert az elzáródás gátolja a normális emésztési folyamatokat, ugyanakkor a tengerimalac már nem képes elfogyasztani az első emésztésből származó, B-vitaminokban (főleg B12 vitaminban) és aminosavakban, mikroelemekben gazdag székletet sem. Ha ez a(z) (angol nyelven impaction néven ismert) betegség beáll, a következőket valószínüleg minden nap el kell végeznünk: a tengerimalacot fektessük a hátára, a végbélnyílásába nyomjunk egy kevés (!) síkosítót, pl. babaolajat, majd két ujjal a végbélnyílást fogjuk közre és a végbélzacskót szétnyitva ill. enyhén kitűrve annak tartalmát nyomjuk ki, vagy ha kicsit mélyebben van, fültisztító pálcika segítségével, a pálcika végét bentről kifelé mozgatva, tisztítsuk ki. Nagyon óvatosan kell megtennünk, mert e részen a bőr rendkívül érzékeny. Mivel a cökotróf az emésztésben fontos szerepet tölt be, jó, ha a tengerimalac fogyaszt belőle. A végleges ürülék kemény és kissé száraz. A cökotróf lágy, selymes tapintású, védő nyálkaburokkal körbevett, fényes csillogású bélsár. Ezt tartsuk az orra alá, és hagyjuk, hogy egy kis ideig szagolgassa, mert a benne lévő baktériumok feromonjai a cökotróf felvételére ingerlik. Ha mégsem eszi, és lehetőségünk van társa bélsarával megkínálni, tegyük meg! Ha nem fogyasztja, akkor szükségessé válik a B-komplex napi adagolása: naponta 25 mg B-komplex vitamint vízben feloldunk, majd fecskendőből megitatjuk. Az ilyen tengerimalacnak a tartóban felelhető széna mellett naponta egyszer a ketrecébe is tegyünk egy marék nagyon jó minőségu szénát, és ösztönözzük arra is, hogy minél többet mozogjon. Egy fiatal, nagyon aktív fajtárs és egy tágas ketrec, melyben gyakran átrendezzük, cseréljük a kellékeket, serkentőleg fog hatni rá.


[link]

2015. júl. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat igen fiú tengerimalacom van, az lehet a gond amit te mondtál kettes :/,még egyszer köszi és megfogadom amiket írtál :)
2015. júl. 22. 10:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!