Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy lehetséges, hogy a 2 és...

Hogy lehetséges, hogy a 2 és fél hetes kisfiú tengerimalacom billegeti a popoját az anyjának, kuruttyoló hang mellett (udvarol? ), de az anyja meg úgyszintén ezt csinálja, de csak ilyenkor, de miért?

Figyelt kérdés
Az ellést is levideóztam, úgyhogy biztosan anya és fia, de a babamalac még kicsi ehhez nem?! Én úgy tudom, hogy 5 hetes korban kell leválasztani, de ez most Vasárnap tölti be a 3 hetes kort. Egyébként az apamalac természetesen külön van, de az is a saját kölykének aki fiú, ugyanígy billeget és bugyborékol. Ketrecek össze vannak tolva. Néha, hogy a z apuka ne legyen egyedül. Kiszedtem a picit, meg meg az apját és a szőnyegen szaladgáltak, de a kismalac apja udvarol a fiának??? Meg akkor amikor még nem született meg, és a nőstényem nem fogadta a hímet, úgy pattintotta le magáról a hímet, hogy a nőstényem is elkezdett "udvarolni", billegetett, meg bugyborékolt és odacsípett a hímnek. MI VAN ITT, HOGY ITT MINDENKI BILLEGET, meg bugyborékol (udvarló hang)??? Miféle jelenség ez?

2015. júl. 16. 23:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez a "jelenség" dönti el, ki a főnök a csapatban.


4 hetesen kell leválasztani.


De ha ennyit sem tudsz, minek szaporítasz???

2015. júl. 17. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A választ köszi. Korigálnék: 5 hetes korban kell a tengerimalacokat leválasztani, és nem ez az első szaporulatom, mégis ilyen jelenség eddig még soha nem fordult elő. Egyébként kizártnak tartom, hogy "ez dönti el, ki a főnök a csapatban!" még egyáltalán nem fordult elő az én esetemben ilyen, 3 hetes korban. Szaporítok, ha tetszik, ha nem. 3 családom van. 4 éve állatkereskedésbe adom őket le (az egyik állatkereskedő igényli is!). Ez okoska, még nem a hozzá nem értés. De minek kérdezel? Itt én kérdezek, te pedig csak válaszolsz. Világos?! ;)
2015. júl. 20. 01:25
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Gratulálok, hogy szaporító vagy.


Én hivatalosan bejegyzett tenyésztő, rengeteg eredménnyel, származási lapos malackával, elismerésekkel, championokkal Európa több országából is.


Szerintem gondolkozz el, hogy egy képzett ember mennyire ért hozzá, és te a mezei szaporításoddal mennyire.

Majd ha találkozunk a kiállításon, weblappal és törzskönyvvel igazolod a malacaid, magamra veszem a sértésed. :D


Igen, itt a kérdés: ha semmit sem értesz hozzájuk, hülyeségeket csinálsz, minek teszed? Vagy majd ha a gyerekeid lesznek, és nem tudod őket hova elhelyezni, ha mész valahova, árvaházba teszed őket? Vagy az utcára? Ha beteg lesz, majd lepasszolod? Vagy jobb: te képes lennél a vérrokonoddal utódot nemzeni? Nem? Miért? Génbetegek lesznek. Csak gratulálok a butaságodhoz.

2015. júl. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Kérdező! Nem kérdezem, hanem mint válaszoló, én azt tanácsolom, hogy ne szaporítsd a malacokat vérrokonokkal, ugyanis az állatkereskedésben, ahol igénylik a malacaidat, ott a vevők isszák meg ennek a levét! Megveszik, és a rövid élettartamú beltenyésztett malacok miatt kár éri őket. Ha már szaporítással foglalkozol, akkor ügyelj arra, hogy a malacaid egészséges utódokat hozzanak a világra. Lehet, hogy kapsz értük némi pénzt, vagy valami cserét, kedvezményt utánuk az állatkereskedésben, de arra is gondolj, hogy másnak ezzel ne okozz anyagi kárt, és a vevőknek egy nem kívánt gyászos jelenetet, amikor a gyerekük beltenyésztett malaca(i) elpusztulnak. Ha már a malacokkal e téren nem törődsz. Ha pedig kevés az állományod, és emiatt egyedül kell maradjon az ellés idején az egyik elkülönített malac, akkor vegyél mellé egy malacot. Ha több családod van, akkor nem kell nélkülöznük egymást. Tudom, hogy vannak olyanok, akik saját örömükre elletnek, mert cukinak vélik a babákat, de akkor is... Ha több nőstényed, és hímed van, akkor felváltva tudod elletni, és a másik malacot az ellés után tudod pihentetni, míg a másik családból szül a malac. Ha tenyésztő akarsz lenni, akkor tenyésztő segítségét, tanácsait kérd, és fajta tiszta malacokkal kezdd. Ha tényleg ezt akarod csinálni, no és akkor legalább nem tudna senki kioktatni, és fikázódni. Vigyázz a malacaidra, kapjanak sok sok C vitamint, főleg vemhességi idején. És kölcsönözz ki könyvtárból erről könyvet, vagy vegyél, ha kell. Továbbá ha beírod a google-be, hogy tengerimalac genetia, szőr-szín kitenyésztése, akkor ha azt megjegyzed, és ha azt követed, akkor előbb-utóbb képes leszel fajta tiszta malacokat tenyészteni, és egészségeseket, de azért belinkelem az oldalt ami erről szól: [link]


és mégegy: [link]


Sok hasznos infót tudsz meríteni a malacozáshoz, és ez nem volna hátrány!


Amúgy nem kötekedni akartam, csak felnyitni a szemed, hogy hogyan tehetnéd jobbá a szaporítást/majd a tenyésztést, hogy sikeres legyél, és szebb malacaid legyenek. Én nem a szaporítás fogalmán lovagolok, hanem annak hozzá nem értő hátterével. Szaporítás és tenyésztés közt az a differencia, hogy a szaporítók nem szakemberek, míg a tenyésztők hivatalosan azok, és kellő szaktudással rendelkeznek. Egyébként ahhoz hogy valaki elismert tenyésztővé vált, előtte az is szaporított. Csak ezzel már dicsekednek. Egy sebész orvos is előbb hullákat boncolt, aztán emelkedett a ranglétrán, s így vált sebésszé. Remélem érted, hogy mire célzok. Senki sem profiként kezdi, szóval a helyedben, arra törekednék, hogy mielőbb tenyésztővé válj. Ha tényleg szereted a malacozást.

2016. szept. 16. 11:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!