Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Vághatom a szőrét? Ha igen,...

Vághatom a szőrét? Ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés
Ha minden igaz, hamarosan lesz egy Sheltie tengerimalacom. Vannak már malijaim, de ők rövidszőrűek, és megmondom őszintén, a hosszúszőrűeket annyira nem szeretem, de most így hozta az élet. Olvasgatok a témában, és ha elmegyünk a malackáért, kikérdezem a tenyésztőt is, de tudom, hogy elég hosszúra megnő a szőrük, és rendszeresen kell nekik ápolni. Eddig annyit sikerült találnom, hogy fésülni kell, és nem árt a végéből visszavágni, de ennyi elég is? Mit tegyek még, ha nem szeretném, hogy egy nagy szőrpaca legyen az egész malacból?

2015. aug. 2. 22:45
 1/2 gyevickie ***** válasza:
100%

Nekem sheltie keverék malacom van, de ugyanolyan hosszú szőrrel, mint egy fajtatiszta sheltie. Ami általános ápolás nála: feneke körül, hátsó lába belső élén egész rövidre le van vágva. A többi szőre annyira szokott levágva lenni, hogy ne érje az almot. Fésülve is van, illetve ha széna akad a szőrébe azt kézzel ki kell venni.

Szoktatás kell hozzá, főleg az elején, beszélj hozzá, adj neki a kedvenc kajájából, miközben óvatosan egy éles ollóval megnyírod. Én szárazon szoktam nyírni, nem szükséges ezért fürdetni. Egyébként egész rövidre, kb. 5 centisre is le lehet vágni. Az enyém nagyon csikis, ezért csak rövidíteni szoktam.

Ha nagyon nem boldogulsz, érdemes megkérni kozmetikust, hogy segítsen, mutassa meg. A múltkori nagy meleg előtt elvittem őt a perui fajtájú gyapjasszőrű haverjával együtt kozmetikushoz, le lettek nyírva fél centisre, láthatóan jobban érzik magukat így nyáron. Őszre meg visszanő.

2015. aug. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat! :)
2015. aug. 3. 22:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!