Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Idős nyúl túl mélyen alszik....

Idős nyúl túl mélyen alszik. Ez normális ugye?

Figyelt kérdés

Van egy házinyulam, már 8 éves. Néhány hónapja csinálja ezt, hogy egyszerűen annyira mélyen alszik, hogy ha akarnám se tudnám felkelteni. De úgy hogy hozzáérek vagy 10 percig simogatom úgy se kel fel. De amúgy ha ébren van, akkor jön-megy, eszik, semmi baja.

Ez ilyen idős korban már normális lenne? Olyan furcsa.


2015. aug. 13. 14:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem mondanám normálisnak. Sok idős nyulam volt, de velük ilyet még nem tapasztaltam, nem is hallottam ilyesmiről.

Nem tudok semmi biztosat mondani, de ha az én véleményemet kérdezed, a következő opciókat tartom lehetségesnek:

1. Rosszul hall. Idős korban előfordul a nyusziknál is. Ilyenkor nem annyira hallja a zajokat, ami megnyugtató, biztonságot ad, így képes mélyebben is elaludni. Más esetben a legapróbb neszt is meghallja, ami veszélyt jelenthet, nem érzi magát kellő biztonságban, ezért nem tud ennyire mélyen aludni.

2. Nem alszik, csak pihen. Nem fél tőled, biztonságban érzi magát. Az enyémek is ilyenek. Sokszor ha bemegyek hozzájuk, fel sem kelnek, simogatom őket, ugyanúgy fekszenek tovább, de nem alszanak.

3. Talán a meleg teszi? Sok mindent okozhat a hőség, bár arról még nem hallottam, hogy mélyalvást is. Mindenesetre nekem van egy rettentő félős nyulam, amint kimegyek, ő mindig felpattan és nem sűrűn jön a közelembe. Azonban amióta ilyen dög meleg van, ha kimegyek hozzá, nem fut el, ugyanúgy fekszik az árnyékban. Akár meg is tudom simogatni. Persze ő is ébren van, de nem kel föl. Ezt kifejezetten csak akkor csinálja, mikor hőség van.

4. Egyéb betegség. Esetleg szívbetegség okozhat ilyet. Nem tudom, jó lenne elvinni egy nyulakhoz is értő állatorvoshoz. Legalábbis én nagyon aggódós vagyok, mindennel rohanok az orvoshoz, ha az állataimról van szó:)

2015. aug. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igaz, hogy nagyothall, de mikor simogattam, arra se reagált. A pihenést is kizárom, mert utálja ha a lábához nyúlok, most meg tudtam mozgatni, teljesen ernyedt volt, szóval egyáltalán nem volt magánál.

Úgy aludt, mint akit leütöttek. Utána 2 óra múlva néztem, minden rendben volt, ugrándozott, evett.


Amúgy mielőtt így találtam volna, előtte ástam neki egy gödröt (udvaron van tartva), hogy abban hűsöljön. Na ebben a gödörben volt, oldalára dőlve.

Arra is gondoltam már, hogy lehet a meleg miatt nem tudott mostanában normálisan pihenni, aztán most kidőlt.

Mert ahogy észrevettem, amúgy most nyáron kezdte el ezt csinálni.


Remélem azért a szíve még kibírja ezt a baromi meleget. Azt nem tudod esetleg, hogy a szívbeteg állatot miről lehet felismerni? Neten csak a fáradékonyságot írják, de hát egy idős állat amúgy is fáradékony.

2015. aug. 13. 23:19
 3/3 anonim ***** válasza:

Tudnak a nyulak olyan mélyen aludni, hogy ne keljenek fel a simogatásra sem, mint akit kiütöttek.

Igaz, a macska nem nyúl, de egyszer a macskám annyira mélyen aludt az ágy szélén, hogy leesett róla és nem is vette észre, a földön aludt tovább:))


Nem vagyok állatorvos, de a szívbetegség elég sunyi tud lenni. Valóban a fáradtság, a gyengeség az, ami leginkább jellemzi. Gyakran csatlakozik hozzá étvágytalanság, zihálás, de nem minden esetben. Nem fogyott, esetleg hízott a nyuszid az utóbbi időben? Mennyire fárad ki gyorsan? A beteg állat rövid idő után, hirtelen kimerül. Az idősebbek persze alapjáraton is fáradékonyabbak, de nem olyan jelentős a különbség a fiatalkori, egészséges énjéhez képest. Betegség esetén viszont igen nagy a különbség.

Egy ismerősöm vitte egyszer a nyusziját állatorvoshoz azzal, hogy gyakran szapora a szívverése és könnyen kifárad. Szívbetegséget állapítottak meg, pontosan nem tudom, mit. Felírtak gyógyszert, rendszeresen kapja, mellette már semmi baja sincs.


Előfordulhat, hogy tényleg csak a meleg a ludas, mint az én félős nyuszimnál. Mint mondtam, normális esetben hozzáérni sem lehet, elfut, ha a közelébe megyek, de ebben a hőségben nem mozdul, simogathatom kedvemre. Hétfőn jön a lehűlés..

2015. aug. 14. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!