Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac vagy törpenyúl?

Tengerimalac vagy törpenyúl?

Figyelt kérdés
Melyiket érdemesebb venni? 2 lány tengerimalac vagy egy törpe nyuszi? Kérlek indokoljátok meg. Ti melyiket választanátok?

2015. aug. 14. 21:23
 1/10 anonim válasza:
N inkabb a torpenyulra szavazok mert a tengerimalac allitolag zajosabb es harap altalaban .
2015. aug. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem zajos és nem harap.
2015. aug. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt két lány tengerimalacom, nem haraptak soha. Viszont tényleg zajosak voltak, folyton túrták a forgácsot, kergetőztek, nem tudtam tőle aludni. Most két lány nyulam van, de hogy zajosak-e, arról nem tudok nyilatkozni, mert kint vannak. Néha dobbantanak, az hangos lehet, ill. kaparhatnak ők is. Szóval nem biztos, hogy halkabb mint a tengerimalac. Bár ők legalább némák, nem visítanak, mint a malacok többsége.

A tengerimalacoknak kevesebb helyre van szükségük, egy nyúlnak a nyúlketrec nem lesz elég. A malacot sem árt kiengedni futkározni, de a nyuszinak jelentősen nagyobb a mozgásigénye.

Az nyuszi etetése egy kicsivel bonyolultabb is és drágább. Összességében a malacokkal valamivel olcsóbban megúszod. A felszerelésük is olcsóbb, nem kell őket oltani stb.

A nyúl viszont okosabb, akár trükköket is taníthatsz neki, ha van türelmed és kitartásod.

Mindkettőnek van előnye is, hátránya is.

Én személy szerint gondolkodás nélkül a nyuszit választanám. Engem valahogy sokkal jobban megfogtak, mióta nyulaim vannak, a szerelmesük lettem. A malacaimmal sohasem éreztem így. Számomra a nyuszik szeretetreméltóbbak, aranyosabbak. Imádom azokat a hosszú füleiket, a hatalmas hátsó mancsaikat, ahogy szerencsétlenek csak ugrálva tudnak közlekedni, ahogy a kis orruk egész nap jár, az elképesztően puha szőrüket, ahogy csámcsognak és ahogy felborulnak, mikor pihenni készülnek. Persze más a malacokkal van így. Kinek mi tetszik. Ha mindkettő igényeit ki tudod elégíteni, azt válaszd, ami hozzád közelebb áll.

2015. aug. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekem 2 törpenyuszim van. Egy fiú, egy lány. Tengeri malacom nincs, így csak a nyuszikról tudok írni, és azt is ajánlom.


A nyulaknak nagy mozgásigényük van

2015. aug. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

4. válaszoló vagyok, ne haragudj, véletlenül elküldtem félbehagyva!

Folytatom...

Tehát a nyulaknak nagy a mozgásigényük, ha lakásban tartanád, a ketrec nem lenne elég neki, a lakásban is el kellene engedned ugrabugrálni-->nyúlbiztossá kell tenni a lakást, és figyelni kell rá. Ha kint tartanád, kinti ketrecet kell venni, ez valamivel drágább a bentinél. (mi kint tartjuk őket) Ilyenkor érdemes beszerezned egy kifutón, ahol ugrándozhat. (nekünk nyuszi hám és póráz van, imádják) Az alap nyúlfelszereléseket is nyilván be kell szerezned. Oltatni kell őket. Szénának és víznek mindig kell elötte lennie, nyúltáppal kell etetni. 3 hónapos kora után fokozatosan, szoktatással lehet zöldségeket, (ritkábban gyümölcsöket, a cukortartalom miatt) pluszba adni neki. Én 1-2 naponta takarítom őket.

Egyébként nagyon édes, jópofa állatkák, nagyon lehet szeretni őket! :)

Ha a nyuszi mellett döntesz, és bármi kérdésed van, írj nyugodtan privit, ha eljutsz a vásárlási, tenyésztő is tudok ajánlani!

Remélem azért tudtam egy picit segíteni! :)

2015. aug. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%

Nekem tengeri malacom volt, nem volt zajos és nem is harapott. Kézhez volt szoktatva tehát ki volt véve szabadon volt néha a lakásba míg ki volt takarítva az alom..de olyankor sem nagyon ment el mert volt egy kis háza az ki lett neki téve olyankor és abba volt általában 2-3 évig élnek, nálunk 10évig élt. Sosem volt zajos, maximum mikor feldöntötte tányérját amibe száraz kaja volt mert nem kellett neki, inkább zöldség és gyümölcs kellett neki, vagy fű...legtöbbször azzal etettük.

A mi tengeri malacunk fiú volt, de csak egy volt. Én nagyon szerettem, ha oda mentem a ketrecéhez mindig felágaskodott, hogy simogassam. Néha "nyüszögött" de csak ha hallotta hogy nyílik a hűtő mert tudta akkor kap valamit általában, vagy ha éhes volt.

De ezt leszámítva csendes volt éjszaka is, ha én is kikapcsoltam mindent tehát sötét volt a szobába már ő sem zörgött a tányérral vagy pl. sosem rúgta az almot, de azt amúgy sem..maximum ivott, de olyankor ő is aludt. De szintén míg aludtam, nem hallott zajt addig csendben volt, sosem keltem fel rá, pedig a szobámba volt.

De sokat volt vele foglalkozva, és nagyon szerettem! :')

2015. aug. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! 🐇 🐹
2015. aug. 15. 09:28
 8/10 anonim válasza:

A tengerimalcot ajánlom.

A törpenyúl agresszív, harap, rágja a rácsot hajnalban, éjszaka van olyan időszaka, hogy 6mp-enként dobbant egyet. Ha kivisszük a kertbe kerül minket. Fél óra,hogy elkapjuk és bevigyük. Ha kis csokit adunk neki nem elég neki, ezért rágja a rácsot.

A tengerimalac ragaszkodóbb. Néha hangoskodik. Aranyos hangot ad ki mikor simogatjuk. 😍

2015. aug. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

CSOKIT a törpenyúlnak????? Utána néztetek egyáltalán, hogy mit ehet egy törpenyúl?

Egyébként pedig amiket leírtál, az azért is lehet, mert ivaros vagy épp nincs vele eleget foglalkozva vagy nincs elég mozgástere. Ha sokat szaladgálhat, akkor nincs hiszti esténként, amúgy is le kell takarni a ketrecét, hogy ne lásson titeket, akkor nem az, hogy ő is ki akar jönni.

2015. aug. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 qp_andrás_qp=D válasza:
Személyiség függő hogy harap e a nyuszi vagy a malac. De a malacok olcsóbbak, és nincs rájuk kötelező védőoltás. Nekem öt malacom van a szobábab a lábamnál, és tudok tőlük aludni. Éjszaka ők is alszanak, visítozni nem szoktak. (A malac csak akkor visít ha éhes vagy igényli a játélot. Tehát ha hangos az a te hibád, amugy csak cuki modon hangoskodnak) én a malacokra szavazok.
2015. aug. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!