Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A degunak lehet zöldséget,...

A degunak lehet zöldséget, gyümölcsöt adni, és ha lehet akkor milyet?

Figyelt kérdés
2008. szept. 6. 20:39
 1/3 anonim ***** válasza:

nem sok mindent.

deguk könnyen cukorbetegséget kapnak, ezért semmi olyat amiben cukor van, ezért a gyümölcsöket nem nagyon.


amire nagyon vigyázni kell, ne bolti legyen ami tele van vegyszerrel és a kertböl ne legyen pl kutya által lepisilt vagy más állat álltal fertözött.


szóval néha egy-egy szelet almát kaphat. ha nem eszi meg akkor másnap ki kell dobni nehogy berohagyjon.

pl csipkebogyót ha már érett ´néha lehet neki adni nagyon sok c vitamin van benne. lehet kapni állateledelesnél szárított banánt, nagyon ritkán egy egy kisdarabot lehet adni de nagyon ritkán.


nem ehetnek semmi olyan zöldséget ami felpuffaszt, káposzta, karfiol stb...

nem lehet krumplit.

de lehet répát, azt vékony szeletkre vágva le is száríthatod akkor mégjobban szeretik.

a degu kajákban van szárított borsó is.

csak szárított szénát lehet adni friss füvet nem.


a baj hogy a degu nagyon kényes mindenre és egy kicsit ferözött dologtol már megpusztul.

2008. szept. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
mint az egerek,a deguk sem ehetnek K kezdőbetűs zöldségeket,gyümölcsöt meg...nem is tom...mi majdnem mindent adtunk neki,a dinnyét nagyon szerette
2009. aug. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Uuu én a borsóval vigyáznék :S

Szegény degum egyik nap egybe leakarta nyelni és ott öklendezett én meg nem tudtam micsinálni de rájött magától ,hogy ez nem lehetséges :DD

2010. jan. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!