Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért olvasom azt mindenhol,...

Miért olvasom azt mindenhol, hogy tilos a nyulaknak K betűs zöldséget, csonthéjasokat, almamagot stb. adni? Az enyém azt eszi.

Figyelt kérdés
8 és 9 éves nyulam mindig magostól kapja az almát, barackot, meggyet stb. és minden nap eszik káposztát, karalábét, karfiolt. Persze nem sokat, mert felfúvódhat, de minden nap kap a kettő egy negyed karalábét, 4 nagy levél káposztát, 2 nagy karalábélevelet és 3 nagy karfiollevelet. Soha nem volt egyiknek sem semmi baja...
2015. aug. 17. 23:01
 1/3 anonim ***** válasza:
A felpuffadás miatt tilos nekik. Kis mennyiségben nem veszélyes, bár én nem kockáztatnám meg. Ugyanígy a höriknek sem szabad adni.
2015. aug. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy a K betűsöktől felpuffadhat, de csak akkor, ha sokat eszik. Kis mennyiségben még egészséges is, jót tesz. Nem kockáztatás kérdése, nem puffadhat fel bármelyik pillanatban csak a szerencsén múlva. Ha az étrendje zöldségekben változatos, fokozatosan szoktatjuk hozzá, és nem adunk túl sokat, akkor nem tud tőle felpuffadni, sőt kimondottan jó hatással van.


És a magokkal mi a probléma? A csonthéjasokat úgysem eszi meg, a többit igen, de teljesen mindegy, mert hiába tartalmaz a mag mérgező anyagot, annyira kis mennyiség van benne, hogy a nyuszi az életben nem tud megenni annyi magot, ami árthat neki.


Ennek ellenére szinte minden magyar oldalon azt olvasom, hogy ezeket tilos adni. Hülyeség.

2015. aug. 18. 09:00
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Azért van ez így, mert szokásunkhoz híven mindent eltúlzunk. Hiába nem lesz baj kisebb mennyiségből, valaki kitalálta, hogy ezt és azt tilos adni. A legtöbb gazdi pedig nem tudja, mi az igazság, nem tudja, baj lesz-e bizonyos magoktól vagy épp a káposztától. Mivel nem tudja biztosra, inkább nem akar kockáztatni, túlzottan félti az állatait, szóval nem ad belőlük. Eleinte, mikor még új nyuszigazdi voltam, nem foglalkoztam velük különösebben, csak annyit tudtam meg róluk, amennyit feltétlenül kell, s ekkor még én sem mertem sok mindent adni nekik, nehogy valami bajuk legyen. Később komolyabban is elkezdtem foglalkozni a nyulakkal és megvilágosodtam. Azóta teljesen máshogy tartom őket, az enyémek is minden nap eszik a K betűs zöldségeket és a csonthéjasokat is, mégsincs semmi bajuk, egészségesek, mint a makk.
2015. aug. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!