Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalacomnak megy a...

Varró klaudia kérdése:

Tengerimalacomnak megy a hasa. Voltam vele orvosnál kapok szurikat.1Hét múlva megint elkkkezdet menni igy vissza vittem orvoshoz kapot port ami nem vált be. Facsarok neki répát adok szénát tápot de ugyan úgy megy. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
2015. aug. 18. 14:07
 1/5 anonim ***** válasza:

1. Másik doki, aki ért a malacokhoz (feltéve, hogy a mostani nem ért. Ha ő is ért, akkor vissza hozzá).

Malacos dokik listája:

[link]

2. Mivel eteted, hányszor egy nap, és milyen mennyiségben? Szokott-e rohangálni a szobádban, és ha igen, mi az, amihez hozzáférhet, amit megrághat? Szobanövény, ilyesmi?

3. Van-e társa? Ő rosszul van?

2015. aug. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja és a zöldséget teljesen szüntesd be, amíg megy a hasa, répát se adj neki semmilyen formában.
2015. aug. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Így van. Csak széna és táp, meg víz. -ellenőrizd, hogy se a táp, se a széna nem penészes vagy nem került bele semmiféle kukac/bogár. És vigyázni kell, hogy semmi ne kerüljön a malac szájába ezeken kívül. És persze vissza a dokihoz. Ha újra előjön a gond így is, akkor lehet gondolkodni allergián/érzékenységen, kezdetnek lecserélni a szénát másik fajtára, aztán a tápot, aztán vízszűrőt tenni a csapra. De reméljük, idáig nem juttok el.
2015. aug. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
2 temgerimalac van még rajta kívül. A többieknek semmi baja. vettem most Complete tápot, mert sok növényi kivonat van benne csak nem eszi . Ezért vettem a szokásos tápból is. Régen kiszoktam engedi csak mivel megy a hasa ezért nem igen szoktam.
2015. aug. 19. 00:08
 5/5 A kérdező kommentje:
Mondjuk 6-7 éves lehet és azon gondolkoztam hogy nem lehet hogy öreg és azért megy a hasa? Mert volt malacomnak is ez volt a baja elvittem orvoshoz kapot szurit és másnapra elis pusztult. Mondjuk 11 éves volt.
2015. aug. 19. 00:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!