Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Egy vadászgörényt szeretnék...

Kovács Christof kérdése:

Egy vadászgörényt szeretnék de még sosem volt, mire kell oda figyelni, tanítani őket az első idökbe? , illetve hogy mennyibe kerül a havi ellátásuk?

Figyelt kérdés

2015. szept. 11. 10:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia! Nem vagyok vadászgörény tartó, de ami minden állatra igaz, és mindig el szoktam mondani, ha ilyen kérdést látok, hogy nem szabad csak a havi tartással számolni. Még a 100%-os tuti tartás mellett is lehetnek balesetek, betegségek, amikor azonnal állatorvoshoz kell menni, ahol sok nullás számlákat kaphatunk. Ha nincs arra kereted, hogy egy 10.000+ os számlát kifizess, akkor én nem ajánlom az állattartást, mert nyilván te sem szeretnéd, hogy szenvedjen, kritikus esetben belepusztuljon.
2015. szept. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :)
2015. szept. 11. 10:39
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Annál még a majomtartás is jobb.
2015. szept. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

[link]

A havi tartása kb 3-4ezer forint körül van (hús, jó minőségű táp, macskaalom, jutalomfalatok, stb)

Amire görény tartásnál viszont fel kell készülni azok a váratlan helyzetek. Egy esetleges bélelzáródás miatt ha műteni kell az állatot az egyből 60ezertől kezdődik, különben belehal a göri.

2015. szept. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Értem...köszi a válaszodat :)
2015. szept. 11. 21:44
 6/9 anonim ***** válasza:

A kezdeti költségek elég magasak, mert se a felszerelés, se a kisállat nem két fillér. És miután mindent megvettél, célszerű elkülöníteni (mondjuk egy borítékban) egy nagyobb összeget vészhelyzetre. Tényleg nagyon drága egy görény sürgősségi ellátása.

Havi szinten nekem viszonylag olcsó volt a tartása, mert nagymamám heti egy csirkét vágott a kis lénynek. :) Így nekem csak alomra, vitaminra, jutalomfalatra és gyógyszerekre kellett költenem.

Az elején meg kell tanítani neki, hogy hol a wc-je. Ebből többet is érdemes elhelyezni a lakásban. Azt is meg kell tanítani neki, hogy ne harapjon erőset. (Én megtanítottam a görényemnek, hogy mit nem szabad csinálni. Megtanulta, de nem érdekelte) Illetve, ha szeretnél vele sétálni, akkor otthon szoktasd a hámhoz és a pórázhoz.

Féreghajtás és oltások is szükségesek. Illetve lány görényeknél kötelező őket ivartalanítani, mert a tüzelés nem múlik el náluk, hanem belepusztulnak. Amint elkezd tüzelni, akkor azonnal állatorvos ivartalanításra. Ez 12-40 ezer forint állatorvostól függően.

Úgy röviden ennyi. Vannak vadászgörényes oldalak, ahol sok infót találhatsz. Illetve felveheted egy szimpatikus tenyésztővel a kapcsolatot, aki szintén segíteni fog mindenben.

2015. szept. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat :)
2015. szept. 12. 22:34
 8/9 A kérdező kommentje:
Jöhetnek még válaszok :)
2015. szept. 20. 22:07
 9/9 anonim ***** válasza:

Kezdetben jóval drágább, utána mérséklődik. Ketrec, maga a görény (ha nem mentett, hanem tenyésztőtől van... tényleg, adnak ki mentett görényt tapasztalatlan gazdinak? olvastam ilyet, de minket annak idején lebeszéltek róla), alomtálcák, tálak, némi felszerelés a ketrecbe - ezek biztos költségek, és nem igazán lehet rajtuk spórolni. Minden máson némi kézügyességgel lehet. A többi havi költség, mint az étel (ha csak húst kap, olcsóbban jöhetsz ki, mint táppal, de az egyoldalú etetés nem tesz nekik jót), alom, jutalomfalat/vitamin/kiegészítők/orvosság (szőroldók, féreghajtó). Plusz a végszükség esetére félretett pénz az orvosi ellátásra.

Kezdetben számít még az oltások ára is, persze ha úgy hozod el, hogy minden oltását megkapta, akkor csak az évi ismétlővel kell számolnod. Meg később az ivartalanítással. A többi nem fix költség, de bármikor megbetegedhet.

Apropó, ivartalanítás - itt lehetnek komoly költségek. Ha nem egyszeri műtétről van szó, hanem hormonchipet kap (ha nőstény), azt legfeljebb háromévente ismételni kell.

A havi 3-4ezer szerintem reális tartási költség.


Tanítás, odafigyelés: tenéysztőtől elvileg kézhez és alomra szoktatva kapod, de neked is oda kell figyelned rá, hogy betartsa a szabályokat. MVK oldalán vannak jó nevelési tippek, és hogy mire fordíts figyelmet. Mire való az alomtálca és hol van, kezet ne bántsa, ne legyen agresszív idegenekkel szemben sem, mekkorát haraphat, mit nem szabad. Később fog kamaszodni is ivarérés előtt, akkor kezdheted az egészet előről. És vigyázz, mert minden idegen embernél újra elkezdi feszegetni a határokat. Pórázhoz szoktatás, ha vinni akarod sétálni.

2015. szept. 20. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!