Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyúlszakik, ti honnan értetek...

Nyúlszakik, ti honnan értetek annyira a nyulakhoz?

Figyelt kérdés

Sokszor hallom, hogy hát ő már évtizedek óta nyulakat tart vagy tenyészt. Na és? Az nem jelenti azt, hogy tudja, mi a jó a nyulaknak.

Vagy mondjuk állatorvos. Na az sem garancia. Az az orvos, ahová én először vittem a nyuszim, körülbelül azt sem tudta, melyik a nyúl füle és melyik a farka.

Meg van aki onnan olyan okos, hogy elolvasott 100 oldalt. De honnan lehet tudni, hogy azok az oldalak megbízhatóak-e? A fele marhaságot ír.

Szóval aki meg van győződve róla, hogy ért a nyulakhoz, legyen szíves árulja el, miért olyan biztos a dolgában, honnan ért hozzá, mitől olyan megbízható.


2015. szept. 11. 20:00
 1/10 anonim ***** válasza:
42%

Vissza kérdezek!


Ha szerinted az állatorvos és az évtizedek óta nyúltartó is hülye,akkor szerinted ki ért hozzá? Dr Dolittle vagy egy nyúl pszichológus?

2015. szept. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

* Többféle szakirodalom átnyálazása (lehet hogy nem pontos valamelyik, de ha 10 könyvből 8 azt állítja hogy az úgy van, akkor valószínűleg úgy van)


* Tenyésztőkkel és tapasztalt nyúltartókkal való eszmecsere


* Saját tapasztalat (azért a legtöbb esetben látszik, hogy mi jó a nyúlnak és mi nem)

2015. szept. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Jó ne pofázz bele
2015. szept. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
25%

Speciel nekem már dédnagyapám is nagy mennyiségben tartott nyulat. Nagyapám is, apám is, nagybátyám is, unokatestvérem ma is viszi a nyulászatát. Nekem jelenleg nincsennek nyulaim, csak majd ha nyugdíjba megyek, az meg még odább van.

Ez akárhogy is számolom, csaknem száz év szakmai gyakorlat.

Ami azt illeti, nagyapámhoz és testvéréhez küldte a megyei főállatorvos szakmai továbbképzésre a hatvanas években a frissen végzett, megyébe (Borsod) került állatorvosokat, hogy nyúlból kicsit kupálódjanak. Apám nyúzási rekordja tarkónvágástól konyhakész nyusziig 2 perc 47 másodperc. Nekem már négyévesen saját nyulaim voltak, hatévesen már vágtam és nyúztam őket, nyolcévesen tenyészbakokat vittem buszon, ketrecben rendelésre, eladásra.

Ha azt mondom, hogy én MINDENT tudok a nyúlról, beleértve a házi, vad üregi, mezei és havasi nyulat is, szerintem nem hazudok.

2015. szept. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Első, én nem azt mondtam, hogy hülye minden tenyésztő, nyúltartó és állatorvos. Azt mondtam, hogy hülyeség, ezzel magyarázni azt, hogy ők értenek a nyulakhoz. Semmi értelme annak, hogy "értek a nyulakhoz, mert állatorvos vagyok" vagy "értek a nyulakhoz, mert már a dédnagyapám is nyulakat tartott, ahogy azóta is az egész család" és leginkább az, hogy "értek a nyulakhoz, mert elolvastam a neten egy oldalt a nyúltartásról". Ezektől nem válik valaki nyúlszakértővé. Vannak, akik 30 éve nyulakat tartanak, de nem tudnak róluk szinte semmit. A szakértelmük kimerül annyiban, hogy nem döglenek meg náluk a nyulak.
2015. szept. 11. 20:49
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Jajj nem mindegy neked Edina?
2015. szept. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Persze büdös nyúl tudja hisz nyúl.
2015. szept. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Van, akinek az üres kötekedés az élete, van akinek a szakértelem és a munka. Ön előbbi, én utóbbi.
2015. szept. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én azt hiszem, megértem a kérdezőt.

Nagyon sokan okoskodnak, azt hiszik, igazuk van, mert itt-ott ezt és azt olvasták/hallották, de igazságalapja nem sok van. Tényleg vannak állatorvosok, tenyésztők, évtizedes nyúltartók, akiknek gőzük nincs a nyulakról.

A nagyszüleimnek is sok-sok évig voltak nyulaik, de nem értettek túlzottan hozzájuk. Persze nem voltak teljesen tudatlanok, természetesen az ember megtapasztal dolgokat, de például azzal nem voltak tisztában, hogy amivel etetik őket, mennyire egészségtelen számukra. S amikor a táp mellé nagy mennyiségben kenyeret, káposztát, karalábét, krumplit, kukoricát és egyéb káros dolgokat adtak, nem tudták, hogy mikhez vezethet. Illetve ha tudták is, nem foglalkoztak vele. Odaadták, a nyulak nem haltak bele. Ebből mi jött le nekik? Hogy nyugodtan ehetik. Nem állt szándékukban 10 éves nyulakat nevelni, ha 2-3 évig hagyták élni, az már csoda volt. Ha az egyik beteg lett, nem ismerték fel a betegséget, legfeljebb akkor, ha nagyon jellegzetes pl. mixomatózis, bolha. Hogy milyen igényeik vannak, azt sem nagyon tudták, mert nem törődtek velük ilyen szinten, nem a nyulak boldogsága volt a cél. Sok mindent rosszul csináltak, de ez nem igazán számított a húsnyulaknál.

Nekem is mindig voltak, vannak és lesznek nyulaim. Többnyire hobbinyuszik. Őket máshogy kell tartani, mint a vágásra szánt egyedeket, mivel a cél az, hogy minél hosszabb, boldogabb, egészséges életet éljenek. Én nem állítom, hogy mindent tudok róluk, de az tény, hogy elég sok mindent. A tudásom egy részét tapasztaltam, a másik részét különböző módokon szereztem be. Beszéltem tenyésztőkkel, állatorvosokkal is, de mondjuk annak nem sok értelmét láttam, mert nagyjából mind mást mondott. Olvasgattam könyveket és az internetet, eleinte csak magyarul. Miután ezer meg ezer oldalon átnyálaztam magam, úgy voltam vele, hogy én már mindent tudok. Egyszer aztán volt egy érdekes beszélgetésem egy németországi nyúltartóval, aki lényegében minden eddigi nyulas információmat megcáfolta és különböző olvasnivalókat adott. Azokat is átnéztem, és nagyon sok minden új volt. Ennek hatására még jobban érdekeltek a nyulak, hogy mi az igazság. Nem csak a tartása, hanem az anatómiája, a biológiai dolgok is. Minden nyelven, amin csak egy kicsit is beszélek, nekiálltam a nyulakról olvasgatni. Rengeteg magyar, német, angol, olasz és holland oldalt végignéztem az interneten. Illetve könyveket is. Mindenhol voltak kisebb-nagyobb eltérések, de ennyi olvasgatás után össze lehet rakni a képet, ami az igazság. Megpróbáltam az így szerzett tudásom szerint tartani a nyulaimat és sikerrel jártam. Azaz minden nyuszim, amit a "megvilágosodásom" után tartottam szép hosszú életet élt, betegségek nélkül. Korábban a nyulaim átlag életkora 8 év körül volt, míg újabban ez 10. Így azt hiszem, bebizonyosodott, hogy helyesen csinálom és bátran osztom a tanácsokat.

2015. szept. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

Büdös nyúl hisz nem vagy te észkombány ha ilyen primitív nevet választották b@...zdmeg


.

2015. szept. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!