Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Volt már olyan, akinek elszökö...

Volt már olyan, akinek elszökött a nyuszija? Előkerült? Hogyan?

Figyelt kérdés
2015. szept. 12. 11:28
 1/1 anonim ***** válasza:

Volt, kétszer is.


Az első szökésnél egész nap nem voltam otthon, csak este 8fele értem haza. Mentem etetni és az egyik nyuszi sehol. Valahogy kinyílt a kinti ketrecének az ajtaja. Egyszerű ráhajtós zár volt rajta. Gondolom, ahogy az idő teltével a fa vetemedett, már nem fogta jól a zár. A nyuszi nekiugorhatott, és kinyílt.

Elindultam zseblámpával körülnézni a környéken, de nem jártam sikerrel, egy idő után visszafordultam. Mikor hazaértem, a párom mondta, hogy a Facebookon valaki megosztotta egy eltűnt nyuszi fényképét, nagyon hasonlít a mienkre. Megnéztem, egyértelműen a mienk volt. Írtam üzenetet, mert telefonszám nem volt, de amíg én írtam, a párom kikereste a telefonkönyvben név alapján a számot is. Felhívtuk, rögtön mentünk is érte. Körülbelül 6 háznyira tőlünk beugrált valaki lakásába, ők pedig gondolták, hogy van gazdája, mivel nagyon szelíd volt. Viszont készültek arra az esetre is, hogy megtartják. Már vettek szénát meg mindent. Nagyon kedvesek voltak, oda is adták a nyuszival együtt, amiket vettek neki és cserébe nem fogadtak el semmit tőlünk. Nagy szerencsénk volt, hogy pont hozzájuk, ilyen jólelkű emberekhez került és hogy pont volt egyetlen közös ismerősük, aki megosztotta. Valamint az is szerencse, hogy pont azon az egy napon csak egy nyuszi volt a ketrecben.


A másik szökés pedig egy hatalmas vihar után volt. Egy nagy vasrudat (hintaállványt) rádöntött a vihar a kifutóra. A kifutó csak rács, nem olyan erős, és egy kis részen szétjött. Két nyuszi kiszökött. Szerencsére itthon voltunk és hamar észrevettük, hogy nincsenek meg. Elindultunk keresni, az egyik a bokrunkban bújt el, őt hamar megtaláltuk, visszaraktuk a helyére. A másikat nehezebb volt, mert pont a másik irányba indultunk, az erdő fele. Aztán telefonált a szembeszomszéd, hogy a kocsifejárónkon, az autó alatt bujkál. Szóval ő is meglett. Ekkor maximum 8 órája lehettek szökésben, mert éjfélkor még megvoltak és reggel 8-kor vettük észre, hogy eltűntek. Szerencsére még nem mentek messzire.

2015. szept. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!