Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » S. O. S.! Mit kell figyelni...

S. O. S.! Mit kell figyelni első alkalommal ellő nyuszinál? Nem bántja a kölyköket, tehát magára hagyhatom? Infralámpa kell nekik, vagy elég, hogy egy nagy radiátor elé tettem a házikújukat (természetesen fűtünk rendesen)?

Figyelt kérdés

Ma este megszült a nyuszim. Kb. egy órásak lehettek a fiókák, mikor feltűnt, hogy furán viselkedik az anya. Felnyitottam a ládikót, és 3 picurka van benne. Mindhárom mozgolódik, viszonylag aktívak, pocijuk mondhatni kerek. Az utóbbi napokban rengeteg vizet ivott, ez is furcsa volt, és a fészket is megcsinálta, de már két hete csak építkezett ezért nem is vettem komolyan, főleg, mert egyszer már "felültetett".

A pocija olyan korgó-morgó hangot ad. Ez normális? Természetesen megetettem, mindent tettem be neki bőségesen.

Etetni fogja őket rendesen, vagy ha nem akkor mi az első jele, hogy hozzátáplálásra van szükségük a picuroknak?


2010. márc. 12. 22:36
 1/2 anonim válasza:

Szia! Szerintem nem kell a fűtőtest elé tenned őket, attól csak túlmelegszenek. Az a lényeg, hogy ne legyenek huzatban. Úgyis összebújnak a fészekben, melegítik egymást.

Nem hiszem, hogy aggódnod kellene az etetés miatt, fogja őket szoptatni rendesen.

2010. márc. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszi a válaszod.

Azért a radiátor elé tettem a ládát, de nem melegedtek túl. Sajnos a 3 kölyökből 2 nem maradt meg, az anyuka nem etette őket, ezért én próbáltam őket etetni. Egy nyuszi életben maradt, ő nagyon kis pufók. Valószínű a többi nem lehetett életképes. De nagyon sajnálom őket.

Remélem ő már megmarad, ma láttam ,ahogy a ládikában megtette első lépéseit. Holnap már egy hetese lesz. Nagyon édes. :)

2010. márc. 18. 22:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!