Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpe vagy óriás nyúl?

Törpe vagy óriás nyúl?

Figyelt kérdés
Melyiket válasszam? Szerintetek melyik a jobb? Miért?
2015. szept. 17. 19:26
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Hobbi/dísz állatként egyértelműen a törpe,zabálni meg az óriás.
2015. szept. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Természetesen hobbiállatként gondoltam.

Légyszíves fejtsd ki, hogy miért egyértelműen a törpe.

2015. szept. 17. 19:47
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Méret miatt,ebből adódóan a ketrecnek elég nagynak kell lennie,ráadásul a nyúl,mint rágcsáló haraphat és karmolhat is,akármilyen kézhez szokott példány.


[link]


Ráadásul később,ha nem tudod/akarod tartani egy törpét simán elajándékozhatsz,de egy óriást...meg kell enni.

2015. szept. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindegy. A lényeg, hogy foglalkozz vele sokat. Az óriások egyébként szelídebbek. Keress nyuszis fórumokat.
2015. szept. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%

Nekem voltak óriásaim majd törpéim is, s most újra óriások. Azt hiszem, náluk is fogok maradni. Aranyosak a törpék is, de én az óriásokat ajánlom hobbinyuszinak, nagy átlagban nyugodtabb, szelídebb természetűek, sőt okosabbak is, mint a törpék. Ez utóbbiaknak annyi jó tulajdonságuk van, hogy termetük miatt kisebb helyen is elférnek. Ettől függetlenül a törpe és az óriás mozgásigénye ugyanakkora.


#3 Először is tisztázzuk, hogy a nyulak nem rágcsálók.

Másodszor pedig nem harapnak és nem karmolnak, ha megfelelően bánunk velük.

Harmadszor meg, tegyük fel harapnak és karmolnak, nem értem, mivel jobb ha egy törpe harap meg. Ugyanúgy fáj, mintha az óriás teszi.

2015. szept. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
52%

Attól függ, mekkora helyed van. Én is szeretnék egyszer egy óriásinyuszit, de lakásban nem akarom kínozni, nem tudnék neki elég teret biztosítani. Kintre meg ugye szél- és hidegtől védett hely kell neki...


Így én maradtam a törpéknél. Az én bakom a legkedvesebb állatom, a nőstényem viszont akaratos, makacs. :) Egyedfüggő a természetük.:)

2015. szept. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Andi2327 válasza:
0%

A törpék cukibbak, játékosabbak, és ölelgethetőbbek .

Én ezt ajánlom

2015. szept. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Andi2327 ez nem igaz.

Hogy kinek mi a cuki, az relatív. Számomra például egy óriás sokkal aranyosabb. Ízlések s pofonok.

Semmivel sem játékosabbak a törpék, mint az óriások. Legfeljebb aktívabbak, de ez nem azt jelenti, hogy játékosak. Ez teljes mértékben egyed- és nem méretfüggő.

Az ölelgethetőség a játékossághoz hasonlóan egyforma a törpe és az óriás esetében, de ha mindenképp választani kéne, akkor inkább az óriás az, ami dögönyözhetőbb, simogathatóbb. Bár a törpe kisebb, így könnyebb megfogni, ölbe venni, az óriások általában nyugodtabbak, szelídebbek, tehát jobban hagyják magukat "nyúzni".

2015. szept. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem volt mindkettő fajtából több is. Mindegyiküket szerettem de az óriások sokkal kedvesebbek voltak. Ha van elég helyed az óriást ajánlom. Még a trükköket is hamarabb megtanulták mint a törpék.
2015. szept. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!