Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Az igaz, hogy az óriásnyulak...

Az igaz, hogy az óriásnyulak szelídebbek? Konkrétan a kosorrú óriásnyúlra gondolok.

Figyelt kérdés
Volt már mini kosorrúm, ismerem az ő természetüket is (imádom is őket :) ), viszont most szemezek az óriás kosorrú nyuszikkal. Valakinek van esetleg, vagy hallott róluk? Interneten nem sok minden van, ezért szeretnék pár tapasztalatról olvasni. Én valahol úgy olvastam, hogy nyugodtabb és szelídebb természetük van, mint a kisebb társaiknak (ez azért is lenne fontos, mert ha egy ekkora nyúl megharap az igencsak fájhat:D )

2015. júl. 31. 18:20
 1/4 anonim ***** válasza:

a különböző házinyuszi-változatok természete minimálisan különbözik. Nem a fajta, hanem az EGYED a döntő. Hogy nevelik, meyynire emberközeli. Általában a lányok harapósabbak, mint a bakok.

A kosorrúak NAGY ÁLTALÁNOSSÁGBAN igen barátságos, szelid nyuszik. Házi kedvencnek csak akkor alkalmasak, ha elegendő mozgásteret tudsz nekik biztosítani, mert kicsi ketrecben nem érzik jól magukat. Kertes házba ajánlottak.

2015. júl. 31. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Mivel volt nyuszim, így a szobám nyuszibiztos már évek óta (nincs elől kábel, se törhető/ehető tárgy). Van egy 120*60as ketrecem, az lenne elkerítve a fél szobával együtt (tehát a szoba felében csak ő lenne és a ketrec éjjel nappal nyitva lenne, ott lenne az étel-ital + alomtálca). De az elkerített részben is csak éjszaka és amíg munkában vagyok addig lenne. Amúgy az egész lakásban járkálhatna. Az előző nyuszim (aki már sajnos nincs velem:(:( ) napi 6-7 órát volt szabadon, abból minimum 2-3 órát csak vele foglalkoztam, a többi időben elvonult valahova, aludt, szénázott. Nem lenne rossz sorsa, tudok neki teret biztosítani :) Itt inkább az a kérdés, hogy mennyire harapósak az óriás kosorrúak. Gondolom elég fájdalmas, ha egy ilyen nyuszi megharap (még a kicsiktől is fáj). Azt tudom, hogy nevelés és foglalkozás kérdése, de a másik nyuszimnak (aki mini kosorrú volt) is volt egy időszaka, amíg vad volt. Akkor kezdett ivarosodni, aztán 2 hónap alatt lecsengett neki, rájött, hogy nem ő a főnök és újra bújós lett. Ez az időszak megvan az óriás nyusziknál is, vagy valamivel nyugodtabbak ők és nem lesznek olyan területvédők, mint a kisebb társaik?

Köszi amúgy a válaszodat!

2015. júl. 31. 18:59
 3/4 anonim ***** válasza:
A német óriás kosorrú valóban a legszelídebb nyúlfajtának mondható. Nekem is van, tényleg már az első perctől kezdve a kezemből evett, odajött hozzám. Nagyon kedves és szelíd, sohasem harapott meg (bár egyik nyulam sem harapott még meg). Természetesen egyedfüggő a dolog, létezik ebből a fajtából is agresszív, de nagy általánosságban ők a legszelídebbek. Sokat számít persze az is, honnan hozod. Privátban tudok neked kettő nagyon jó óriás kosorrú tenyésztőt ajánlani, ahonnan tényleg kedves, szelíd, szép és egészséges nyuszit kaphatsz, ott tényleg lelkiismeretesen foglalkoznak velük, ami meglátszik a viselkedésükön is.
2015. aug. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat, nagyon hasznos volt :)
2015. aug. 8. 00:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!