Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac gazdik! Nektek...

Tengerimalac gazdik! Nektek havi szinten mennyire jön ki az állat tartása?

Figyelt kérdés

2 tengerimalacnak havi szinten mennyi a költsége?

Nekem is vannak malacaim, már 4 éve, kíváncsiságból kérdezem.


2015. szept. 20. 15:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem sokba, mert 3 naponta takarítom őket, és mert a szénának a felét nem hajlandóak megenni, letúrják maguk alá az alomba, úgyhogy azt is gyakran kell cserélni.

1 kg-os Multifit szénát szoktam venni nekik, mert azt tartom a legjobb minőségűnek, a nagyobb kiszerelések apróra vannak törve és sárgák. A többi márka meg vagy szúrós, vagy poros. Alomból a 60L-es Roni forgácsot veszem, abból 1 zsák elég 3 alomcserére.

A széna és a forgács is 1000ft/kg, tehát egy hónapra kb. 7000 ft, és emellé jön még a zöldség, a táp egy hónapra elosztva, meg a Gastroferm, C-vitamin stb. de ez szerintem kb. összesen egy 1000es (de akkor lehet, hogy sokat mondtam). Tehát max 8000ft.

Nyilván ha fatelepről hozatnám a forgácsot, ingyen lenne, a szénát meg lekaszálhatnám, de mivel pesti vagyok, ez utóbbi nem opció, fatelepet meg elérhető távolságban nem tudom, hol találok. Egyszerűbb az áruházban berakni a kocsiba az almot.

2015. szept. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Igazából nekem is elég sokra jön ki.

Forgács 2000ft/hó (egy héten 2szer minimum kitakarítom, mert nem szeretnék kellemetlen szagokat)

Szénával nálam is az a helyzet, mint nálad, szétrángatják, hiába van szénatartó, letapossák, és már nem eszik meg.. 2000ft/hó

Állatboltban veszek magkeveréket(versele) 1500ft/kg

2 havonta még veszek 10kg-os tápot is, ez igazából nyúltáp, ezt keverem magokkal 4000ft.

Zöldségből havi szinten 10000ft. /napi szinten kb. 300ft. uborka,répa,alma.../

Enni meg inni, reggel-este frisset kapnak.

+ A víz, de ezt nyilván nem számolom ki:DD

Havonta 2× kapnak Cebion cseppet is, havonta veszek fogkoptatót nekik, illetve havonta van 1× jutalomfalat.

Igen csak ott van a havi 20000ft-nál a két drágaságom.

Nem tudom, hogy túlzásba viszem-e, viszont szerintem jól vannak tartva.


Ketrecet is 20ezerért vettük anno, bár szó mi szó, hogy jó nagy, lehet benne rohangálni. 2 itató van, ezt évente cseréljük, 1200ft volt utoljára a kettő. 2 tál van bent, ami 1000ft volt.

2015. szept. 20. 17:09
 3/4 anonim válasza:
Nekem nem túl sokba mivel forgácsot tudok szerezni akármelyik asztalos műhelyből teljesen ingyen.. Enni nem eszik túl sokat maximum 10 euróra jön ki nekem havonta attól függ milyet veszel (bocsi nem tudom forintba).. széna se nagyon drága, szóval ha találékony vagy nem annyira drága ! De ha sajnos nem tudsz szerezni a környékről almot és ételt akkor bizony eléggé felmehet az ára.
2015. szept. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 gyevickie ***** válasza:

Almot a Biofarmertől rendelem. 20 kiló, 2500 a forgács+1500 a futár=4000 ft (ez ugyan lóalomként van a neten, de teljesen ugyanaz mint a Multifit)

Táp Multifit 2,5 kg=2500 ft

Széna Multifit 5 kg=2700 ft.

Ez eddig 9200 ft, átlagosan másfél hónapra elegendőek ezek a mennyiségek. Tehát leosztva havi kb. 6200 ft.

Plusz ugye a zöldségfélék, búzafűmag amit elültetek, kb. 5000 ft. És 2 malacom van. :)

2015. szept. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!