Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A kacsacsörü emlös csak azért...

A kacsacsörü emlös csak azért emlös mert szoptatja a kicsinyeit? Hiszen csöre van és tojással szaporodik. Amùgy lehet tartani magyarországon háziállatként kacsacsörü emlöst?

Figyelt kérdés
Elöre is köszönöm a válaszokat.
2015. szept. 23. 15:46
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam hogy mivel kopoltyúja vab megél a szárazföldön? Ha lehet tartani miben és hogyan?
2015. szept. 23. 15:47
 2/14 anonim ***** válasza:

Újságot mondok, a kacsacsőrű emlős nem szoptat. Nincs csecsbimbója, a cici első ízben az ausztrál hangyássünnél jelenik meg. Tejmirigyei -melyek módosult izzadsámirigyek - nem tömörülnek emlővé, a teje a has szőrére folyik le, és a kiskacsa onnan nyalja le. Kacsacsőrrel egyébként sem lehet szopni, mert ne tud vákuumot létesíteni.

Az emlősök osztálya két alosztályra tagozódik, az ősemlősökre (prototheria) amelyeknek egy rendje van , a kloákásoké (azaz a tojásrakó emlősöké) két családdal, a kacsacsőrűvel és a hangyásünfélékkel. Előbbinek egy, utóbbinak két élő faja van. A valódi emlősök alosztálya (Theria) két csapatra, az erszényesekre (Metatheria) és a méhlepényes emlősök csapatára (Eutheria) oszlik.

Elviekben lehet tartani, de az ausztrál törvények szigorúan szabályozzák az exportját.

2015. szept. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Ezt a kopoltyút mégis honnan veszed? Tüdővel lélegzik és csak részben él vízi életmódot.


[link]

2015. szept. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Trafó1 ***** válasza:
emlős de mégsem emlős , büdös nyuszi jól fejtette ki a dolgot.
2015. szept. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nem vagy tisztában a dolgokkal, ha kopoltyút is vizionálsz rájuk.


Egyébként nehezen tartható, állatkerteken kívül nem is hiszem, hogy adnak el egyedeket. MÉREGGEL rendelkező állatról van szó, pokoli fájdalmat tudnak okozni a karmukban lévő méreggel, a morfium sem enyhíti, szóval jó sokáig szenvedhetsz miatta.

2015. szept. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Amúgy azért vagyok ilyen buta a kacsacsörü emlös ügyében mert sosem tanulmányoztam öket. Értek az állatokhoz meg a növényekhez de a kacsacsörü emlösröl semmit sem tudok. Azt azért még megkérdezném hogy ha nibcs koppltyúja, hogy marad életben a víz alatt? Bírja a sós vizet is?
2015. szept. 23. 16:55
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem úgy tűnik, hogy nagyon értenél az állatokhoz...

Úgy marad életben a víz alatt, mint ahogy a delfin vagy a bálna, amelyek szintén tüdővel lélegző emlősállatok. Bezárja az orrnyílásait, aztán mikor kell, feljön levegőt venni. És nem, nem bírja a sós vizet.

2015. szept. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Alapból emlősnek csak tüdeje lehet, szóval kétséges, hogy tényleg értenél akár csak alapszinten az állatokhoz.


Ha ennyire érdekel ez az állatfaj, írd be a keresőbe, hogy kacsacsőrű emlős, és olvasgass.

2015. szept. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezt írta nekem privátban a "kedves" kérdező: "Drága! Nem tudsz olvasni hogy a kacsacsörü emlöshöz nem értek? Szerinted miért kérdezem. Ajánlom öltözz sötétbe az jobban kiemeli szellemi képességeidet."


Szerintem itt inkább a Te szellemi képességeid kiemeléséről van szó, tudod, aki minimálisan (általános iskolai szinten!) ért az állatokhoz, az tisztában van azzal, hogy az emlősök tüdővel lélegeznek, illetve hogy számos állat kopoltyú nélkül, tüdővel folytat vízi életmódot. Ehhez még csak emlősnek sem kell lennie, lásd krokodilfélék stb.


Egyébként a kulturált kommunikációhoz sem értesz. Ne fáradj újabb gyalázkodó üzenettel, mivel letiltottalak.

2015. szept. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Képzeljétek mit irt nrkem ez az aljas.: "felkereslek és a családoddal együtt átvágom a torkotokat" hát ember az ilyen?
2015. szept. 24. 17:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!