Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » 3 napos kis hörcsögök meghalta...

3 napos kis hörcsögök meghaltak! Miért?!

Figyelt kérdés
2 hónappal ezelőtt vettem 2 kis hörcsögöt. Egy fiú, egy lány. 3 nappal ezelőtt jött a fialás, 7 kicsit szült. Tegnap este még semmi bajuk sem volt, mocorogtak a fészkükben. Ma reggelre pedig már halottak voltak. Természetesen a fiút kivettem az akváriumból, hogy meg ne egye őket, mégis ma reggel véresek voltak a kicsik. Ha tudtok kérlek írjatok válaszokat! Köszönöm.
2010. márc. 14. 11:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
az anya ugyanúgy felfalja őket...
2010. márc. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Bármilyen bajuk lehetett, ezt így nehéz megmondani. Első fialása volt? Olyankor nagyobb az esély rá, hogy meghalnak vagy halva születnek. Az első válaszadónak igaza van, a nőstény fel fogja falni őket.


Egy pillanat, jól értem, a kicsik mellett bent volt a hím is?? Mert akkor lehet, hogy az anyjuk ölte meg őket, mondván, hogy nincsenek biztonságban... Utána érdeklődhetnél az ilyesminek, mielőtt hörcsögöt veszel...

2010. márc. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
A kicsik mellett nem volt benn a hím(ha tudnál olvasni ezt te is láthatnád)és olykor olykor előfordul hogy az anya eszi meg őket nálam is fordult előú hogy az anyja megölte őket (lerágta a fejüket) vagy egyszerűen nem szoptatta!
2010. márc. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Utolsónak: Tudok olvasni, pont azért írtam. A kérdés az, hogy MIKOR vette ki a hímet, mennyi idővel előtte...
2010. márc. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Értem, de hogyha az anya is megeszi őket akkor mit csináljak, őt is vegyem ki, akkor meg nem kapnak enni, és abba halnak bele. Egyébként igen az első fialás.
2010. márc. 14. 11:22
 6/15 A kérdező kommentje:
Hát az úgy volt, hogy reggel mikor felkeltem, ki akartam takarítani az akváriumot. És észrevettem, hogy ottvannak a kicsik, már vettem is ki a hímet. Hozzáteszem előtte lévő nap, este, még nem voltak kicsik!
2010. márc. 14. 11:25
 7/15 anonim válasza:

Szia.

A fialás után 2 hétig ne takarítsd az akváriumot! Mert ha megbolygatod a fészket, akkor is megöli az anya a kicsiket. Ha már mindenképp kiakarod takarítani, akkor csak a fészek körül vedd ki a forgácsot.

Nekem is voltak hörcsögeim, arany és törpe hörcsög is.

Amikor megfial,sok táplálékra van szüksége,és gyümölcsökre (alma,répa), amiből folyadékot vehet fel.

Lehet ez hülyén fog hangzani, de nekem kereskedésbe mondták, hogy ha lefialt az anya, tejbegrízt kell neki adni(olyan 2-3hétig elég). Egy befőttesüveg tetejébe kell beletenni, és úgy a terráriumba. Nekem bejött, volt amikor 11 kishörcsi született, és mind életben maradt.

Aranyhörcsögöknél nem szükséges kivenni a fiút. Nálam segített a fészeképítésbe és a nevelésbe, de viszont ha törpehörcsijeid vannak, akkor ki kell venni az apát.

Remélem tudtam segíteni.

2010. márc. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Akkor mégiscsak bent voltak, nem írtam hülyeséget, kár volt leszólni... Most már mindegy, de legközelebb figyelj arra, hogy várható fialás előtt vedd ki a hímet, különben ez lesz a vége :(

Remélem, azért páran túlélik...


Második voltam

2010. márc. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
*Úgy értettem, hogy legközelebb túlélik, csak hülyén fogalmaztam meg. Az első szülés nekik is nehéz.
2010. márc. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeket!
2010. márc. 14. 15:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!