Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A nőstény törpenyuszi vizelete...

A nőstény törpenyuszi vizelete is büdösebb ivarérés után?

Figyelt kérdés
Ha igen mit használtok szagtalanításra?

2015. szept. 28. 17:40
 1/5 anonim ***** válasza:
gyakori takarítás, de elsősorban ivartalanítás
2015. szept. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tehát akkor büdösebb lesz? Mert azt sok helyen olvastam hogy a baknyuszi vizelete büdösebb ivarérés után, de a nőstény nyuszinál ezt nem igazán emelték ki sehol. Az ivartalanítással kapcsolatban is olvastam sokat és tisztában vagyok vele hogy sokat javíthat a helyzeten, a takarítás meg alap. Csak arra lennék kiváncsi hogy ki milyen praktikákat használ még a takarításon kívül.
2015. szept. 28. 17:52
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A bakok vizelete nem büdösebb a nőstényekénél se ivarérés előtt, se ivarérés után. Ezt csak azért szokták mondani, hogy ne kelljen elmagyarázni a "bonyolult" valóságot, ami annyi, hogy a nyulaknak többféle vizeletük van. Érdekesség, ők akarattal tudják ezeket szabályozni. A jelölésre szánt vizeletnek mind a nőstényeknél, mind a bakoknál erősebb a szaga, mint az egyszerű ürítésé. Csakhogy ezt a nőstények ritkábban használják, a bakok gyakrabban jelölnek. Bár nekem van jelenleg is egy domináns nőstényem, ami állandóan jelöl és volt már olyan bakom, ami sohasem jelölt. Tehát bár nagy átlagban az előbb leírtak igazak, mégis vannak kivételek.

Egyébként a nyulak egyszerű vizelete is igen büdös. Nem csak számunkra, számukra is. Nagyon fontos a rendszeres takarítás, mert az erős ammóniaszag súlyos egészségügyi problémákat okozhat a nyuszinak, ami ugye egész nap ebben áll, és persze nekünk sem kellemes.

Bár vannak illatos almok és alomszagtalanítók, nem ajánlom. Egyrészt a legtöbb semmit sem ér, fölösleges pénzkidobás, másrészt mindegyik egészségtelen a nyuszinak. Rendszeres takarítás mellett nincs szükség ilyesmikre. A nyulak 95%-a szobatiszta, egy helyre vizelnek. Ha ezt a sarkot minden nap kitakarítod, nem lesz büdös. A bogyókkal már kevésbé tartják be a szobatisztaságot, bár helyes ketrecelrendezés mellett azok sem sikerülnek rossz helyre, de a bogyók úgyis szagtalanok.

Tehát nincs semmiféle különösebb praktika, csak a takarítás. Arra figyelj még, hogy a ketrec jól szellőző helyen legyen. Ez egyrészt a szagok eltűnésében is segít, másrészt a nyuszinak is szüksége van rá. Arra azonban nagyon vigyázz, hogy huzatot ne kapjon!

2015. szept. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ja, az ivartalanításról annyit, hogy érdemes elvégeztetni. A jelölést és más ivarosodással járó problémát is sokszor megszüntet vagy legalábbis csökkent, bár nem mindig, de a legfontosabb, hogy évekkel meghosszabbíthatja a nyuszi életét.
2015. szept. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, a válaszod, nagyon sok jó tanácsot kaptam tőled! Mindent megfogok tenni, hogy a nyuszikánknak a legjobb legyen!
2015. szept. 28. 18:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!