Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A nőstény hörcsögöm folyamatos...

A nőstény hörcsögöm folyamatosan bántalmazza a hímet amikor össze eresztem őket. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Amikor találkoznak, elkezdi szaglászni a hím, és a nőstény agresszívan a hátára fordul, és harapgálja a hímet. Szeretném tenyészteni őket, de félek, hogy komolyabb baja is lesz valamelyikőjüknek.
2015. szept. 2. 21:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Van olyan, hogy egy nőstény és egy hím nem jön ki egymással. Ha bántja, válaszd szét őket. Ha többször ismétlődik, ne erőltesd! (Próbáltad már őket úgy összeszoktatni, hogy először egy rács válassza el őket, hogy lássák-szagolgathassák egymást, de ne érhessenek egymáshoz?)
2015. szept. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
51%

Valódi tenyésztővé akarsz válni vagy csak felelőtlenül szaporítani akarsz???

(Mert ha az előbbi, akkor miért itt kérdezel, miért nem fordulsz szaktanácsért azoknak a tenyésztőknek valamelyikéhez, akiktől a hörcsögeid vettek??? Ha meg nincs ilyen "mentorod", és esetleg ellenőrizetlen vérvonalat akarsz továbbvinni, azt ne tedd! - Ha tényleg tenyészteni akarsz, arra alkalmas állatokat szerezz be, és ahonnan veszed az állataid, kérj fel egy tenyésztőt mentornak!)

2015. szept. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Utolsóval értek egyet. Én is tenyésztőtől hoztam két hörit, akik ük rokonokig visszavezetve nem rokonok. Megvártam a lánynál a három hónapos kort, aztán rácson keresztül szoktattam őket össze. Élesben még nem találkoztak, hagyok nekik időt ismerkedni.

Ne szaporits ész nélkül, főleg úgy, ha a hörik testvérek, mert akkor a kicsik betegek és vérfertőzöttek lesznek...

9 éve dzsungitartó

2015. szept. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!