Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalacot lehet télen...

Tengerimalacot lehet télen kint tartani?

Figyelt kérdés
Nyár elején kaptam két tengerimalacot. Régen voltak nyulaink és nekik volt kint egy nagyobb ketrecük, most itt laknak a malackák. Ha télre nem hozom be őket, lesz bajuk?
2015. okt. 2. 16:23
 1/5 anonim ***** válasza:
57%
Nem lehet kint tartani, megfáznak.
2015. okt. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Két tengerimalacot ne hagyj kint télen. Körülbelül négytől maradhatnának, ha mind teljesen egészségesek és időben ki lettek szoktatva. Ennyien már elegen lennének ahhoz, hogy összebújva kellően melegítsék egymást. Egyébként ilyenkor nagyon fontos egy csapadéktól, nedvességtől, széltől védett, lehetőleg emeletes kuckó, aminek vastag a fala, azaz min 1,5 cm és ki van bélelve min. 10 centi vastagságban szalmával.

Németországban van sok ismerősöm, akik kint tartják a tengerimalacokat télen-nyáron, pedig ott valamivel hidegebb van.

Kinti tengerimalacketrec például:

[link]

[link]

[link]

[link]

2015. okt. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
55%

Második, ezek nyári kifutók!!

Télen nem tartunk kint malacot.

2015. okt. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezek téli-nyári ketrecek. Egyrészt, az oldalakon, ahonnan a képeket szedtem, a tengerimalacok kinti téli tartását taglalják, hogy hogyan kell jól csinàlni. Másrészt, mint mondtam, sok német ismerősöm tartja kint télen is a malacait. Viszont ezek minimum 4-5 fős malaccsoportok. Kettőt semmi esetre sem tennék ki.
2015. okt. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nem ez nem jó ötlet mert beteg lesz vagy rosszabbik esetben megfagy és elpusztul
2015. nov. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!