Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit adjak télen a nyuszimnak...

Mit adjak télen a nyuszimnak enni?

Figyelt kérdés
Mindig szedek neki füvet, lóherét, tyúkhúrt, kamillát, gyermekláncfüvet meg ilyesmiket, amik így az udvarban nőnek. Meg a gyümölcsfákról vágok ágakat és akkor azok levelét meg kérgét eszi még. Viszont télen ezek nem lesznek. Akkor mégis mit adjak neki enni? Így is kap persze mindig valami kis zöldséget és gyümölcsöt, de ha télen csak azt kap nagyobb mennyiségben, akkor az nem tesz jót neki. Van szénája mindig vagy 5féle, de egyiket sem igazán eszi. Na emg a csak szénán tartás sem jó. Akkor mit egyen télen? Honnan szedjek fűféléket?
2015. okt. 10. 20:20
 1/5 anonim ***** válasza:
20%
Sehonnan. Elvan szénán, ha nem kap mást. De a legtöbb nyussz igen jó barát a krumplihéjjal és a répapucolmánnyal, almát is leeht nekik adni, petrezselyemhulladékot viszont csak óvatosan neki, mert veseizgató rájuk nézve. A száraz kukoricát és a száraztápot is megeszik. Képzeld el, az ázsiai Ryukiu-nyúl kivételével valamennyi nyuszifaj mérsékelt vagy hideg égövön él, és mégis túlélik a telet. Már, amelyiket nem fogyasztják el....
2015. okt. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Krumplit nem is szabad a nyulaknak adni (héjat sem)!! Meg kukoricát se nagyon.. Persze hogy megeszik, de hát sokmidnent megesznek, amibe akár bele is halhatnak! Amúgy tudom milyen zöldséget és gyümölcsöt lehet, de ugye az nem jó, ha túl sokat kap belőlük. Tökmidnegy mi az. Épp ezért gondoltam kapja a napi 1 almát, 1 répát és pár salátalevelet, de több zöldséget vagy gyümölcsöt egy napra nem akarok, mert hizlal meg minden. A szénát már mondtam hogy nem eszi, csak 1-2 szálat egy nap. Szóval még mindig nem tudom, mit egyen.. Tápot nem akarok neki adni, mert az előző nyuszim belehalt a nyúltápba, pedig jó fajtát vettünk.. csak szétmorzsolódott és elzárt valamit az emésztőrendszerben vagy mi és meghalt :'( Szóval nem akarok több tápot adni. Meg azóta utánanéztem és rájöttem amúgy is mennyire egészségtelen és nem is kell nekik.
2015. okt. 10. 21:11
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Napi egy alma, egy répa, és tavaszra gurulni fog...széna, táp, zöldség heti 2-3 alkalommal.
2015. okt. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem olyan sok ám az, mivel tápot nem kap. Egyébként a táp százszor hizlalóbb. Mellette meg tök káros is. Egyáltalán nem kéne a nyusziknak tápot kapniuk. Az enyém bele is halt.

A szénát meg mondom hogy nem eszi.

2015. okt. 10. 22:26
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Valamennyi füvet télen is fogsz találni.

Ameddig van, szedj annyi zöldet, amennyit tudsz. Persze meg fog száradni, de attól még jó lesz az.

A szénát valószínűleg azért nem eszi, mert sok friss fűfélét kap, ami mellé nincs szükség a szénára. Ez nem gond. Télen majd meg fogja enni. Ilyenkor az enyémek sem igazán eszik.

Ha kevesebb fűfélét kap, egy kicsivel megemelheted a zöldségek mennyiségét. Télen úgyis nagyobb szükségük van az energiadús táplálékra, legfőképp ha kint tartod.

A zöldségzöld nagyon jó, télen helyettesítheted vele a vadnövényeket, füvet, levelet. A boltok, zöldségesek többségében a maradékot vagy legalábbis a leveleket, amikre az embereknek nincs szüksége, ingyen odaadják. Én is nagy zsákokban hozom el a répa-, retek-, karalábélevelet ill. az egyéb megmaradt, leesett zöldségzöldeket a Tescobó, Sparból, a sarki zöldségestől, mindenhonnan.

Adhatsz magkeveréket is, ezek a szervezetnek fontos savakat tartalmaznak. A hidegben egyébként is fontos a védelmező zsírréteg kialakításában. A magkeveréknek köze nincs a bolti táphoz. Te magad vedd meg a zabot, árpát, lent, szotyit stb. és keverd össze.

Egyébként valóban túlélné akkor is, ha csak szénát enne, de nyilván ennél van jobb megoldás.

2015. okt. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!