Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » 2 tengerimalac tartása mennyib...

2 tengerimalac tartása mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
Jellenleg van egy kutyàm ès egy macskàm nagyon szeretnèk vègre tengerimalacot kapni nagyon sokat olvastam ròluk ès szeretnék vègre egy olyan állatot kapni amelyiket az öccsém nem piszkálhat mert akàrhànyszor elkezdek kutyàzni ő követ ha a cicàmat kezdem el simizni akkor ő is ès ez már nagyon idegesítő ès örülnèk ha vègre lenne egy olyan àllatom akiről gondoskodhatok szòval mi ès ùgy körülbelül mennyibe kerülne (pl.:ketrec,itatò,stb) ès mennyibe kerülne egy hónapban ? A helyesírási hibákért bocsi.A vàlaszokat pedig előre is köszi. :)

2015. okt. 25. 09:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Egy kelloen nagy, felszerelt ketrec 18-25 ezer korul van. Az ellátásuk heti párszáz forint, főleg, ha forgacsot tudsz szerezni valahonnan ingyen.
2015. okt. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi :) interneten vagy valami más üzletben érdemesebb ketrecet venni? (vidèken lakom ès csak 2 hetente vagyok àllatos bolt "közelèben")
2015. okt. 25. 10:01
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha találsz interneten használtan, de jót, az sem rossz. Olcsóbban jön ki. A méreteire ügyelj nagyon. (gemon.ro-n mindent megtalálsz velük kapcsolatban). Egy ketrec olyan 10-15 ezer körül lesz, de használtan olcsóbbért is találsz. Az itató nem nagy tétel max 1000-1500 forint.

Nálunk az almot heti kétszer kell cserélni, egy zacskó alom (szupermarketben vesszük általában) olyan négy-öt cserére volt elég. Tehát az úgy 2,5 hét. (300-400 forint körül van egy zacskó). A táp amit mi vettünk elég volt egy hónapig, mert mellé kaptak uborkát, paprikát, paradicsomot, répát, almát, ilyeneket, persze csak mértékkel.

A széna az kb.200 forint, de mi azt nem vesszük,mert kertes ház, de fontos, hogy mindig legyen előttük széna. :)

Öhm.. Most így hírtelen ennyi jutott eszembe, két virgonc malacka gazdija :D

2015. okt. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ketrec:10000

Itató:600

Forgács:300 1 l

Kaja:500 fél kg gyenge minőségű

2 tengerimalac:3000-6000

2015. okt. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek az eddigi vàlaszokat :) ti hogy mondtatok meg a szuleiteknek h malackàt akartok?
2015. okt. 25. 10:33
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem hörim volt (januárban halt meg :( ) és csak mondtam anyának h a hörik olyan cukik aztán mondtam h szeretnék egyet.Nehéz volt meggyőzni mert utálta a rágcsálókat de sikerült és ő is nagyon megszerette :)

RIP Zhuzhukám :(

2015. okt. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Rèszvètem:( hàt régebben voltak tengerimalacaink remèlem megengedig anyáék hogy megint legyenek :D
2015. okt. 25. 13:31
 8/9 anonim ***** válasza:

100x50-es ketrec Fressnapfban 10000, neten használtan akár feléért is kapsz! Az a fontos, hogy 100-cm legyen! :) vagy nagyobb persze.

Itató: 600-1500 Ft, 2 malackának 250 ml elég, vagy nagyobb is jó.

Tál: 200 Ft kb, elég, ha veszel két hamutartót, üveget. Legolcsóbb, és kiváló tálnak. Akár festhetsz is az aljára, hogy kidíszítsd :)

Alom: Forgács vagy pellet, ez helyenként eltérő, én egy fafeldolgozónál veszek, ellenőrzötten kezelésmentes, gyantamentes faforgácsot, 260 L-t ingyen.

Táp: 1000-2000 forint havonta. Nem jó nekik a szotyis, kukoricás táp. Versele-Laga Cavia Nature, Cavia Complete vagy Cripsy Muesli (ezt nézd át, néha kerül bele 1-2 szotyi), esetleg Multifit Meerschweinchen, Real Nature Meerschweinchen, vagy JR Farm tápok jók még.

C-vitamin: Cebion csepp, heti 3x télen, 10-15 csepp egyszerre.

Havonta kb. 2000 Ft, ha nagyon el akarod őket kényeztetni. A tápot érdemesebb nagyobb csomagban venni, jobb a kilós ár, és akár 2 hónapig is kitart.

Széna: alpesi, réti, szép zöld és illatos legyen. Ebből inkább kisebb csomagokat vegyél (ne a nagyokat), és forgasd, szaglászd.. én is így szoktam :)


Örökbefogadáson is gondolkozz, sok-sok kedves malacka várja szerető gazdáját! :)

[link]


Esetleg tenyésztőkkel érdemes felvenned a kapcsolatot, érdemesebb kiadni 2-3 forintot egy jó malackára, mint olcsón, de betegen kerüljön Hozzád :(


Bármi kérdésed van, nyugodtan írj :)

2015. okt. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi majd nèzelődőm ;)
2015. okt. 25. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!