Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tartanátok törpesünit? Aranyos...

Tartanátok törpesünit? Aranyosak, ez tény.

Figyelt kérdés
[link]
2010. márc. 19. 08:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Nagyon aranyosak, de én nem tartanék, mert szerintem a sünnek nem házban van a helye, ha kertben van úgy egy fokkal jobb, de én így sem tartanék, meg még simizni sem leht őket, csak gyönyörködni bennük. Másrészt viszont tartanék, mert annyira nagyon cukik!!
2010. márc. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én nem, mert vonzza a kullancsot, bolhákat, drága a csepp havonta, akkor már inkább még egy kutyát vagy macskát tartok. És azt nem is kell óvatosan megfogni:)
2010. márc. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az nem elég indok, hogy cuki, a nyuszi is cuki, mégis sokan megveszik és egy hónap után ráunnak aztán kidobják, vagy nem foglalkoznak vele. Jól át kell gondolni, hogy tényleg szeretnee valaki egy ilyen állatot, előtte érdemes szakirodalmat olvasni a témával kapcsolatosan esetleg olyanokkal beszélni akik ilyen állatot tartanak. Ha ezek után is kedved van hozzá, miért ne?
2010. márc. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Valóban az első lépés minden állat tartásakor, hogy olvasd el a szakirodalmat, illetve keress olyanokat akik tenyésztik az adott fajt. Gondold végig, hogy tudod e vállalni az ellátását 5-10 éven át, mi lesz vele, ha nyaralni mész, ha iskolát/munkahelyet váltasz stb. Az élőállat felelősséggel jár. Ha ez megvolt, akkor a törpesün nagyon kedves háziállat, és tiszta is (nem vonzza a bolhákat és a kullancsokat - honnan vonzaná? A lakásból?), bár gyakran kell a helyét takarítani, mert rovarokon és gyümölcsön él, emiatt büdös tud lenni, ha elhanyagolod. A hazai sün védett, azt ne tartsál, (az tényleg jó bolhás tud lenni, dehát a kóbor macska is) ha pedig nem volt még kisemlősöd, akkor javaslom inkább az aranyhörcsögöt, degut, tengerimalacot azoknak könnyebb a gondozása mint a süné.
2010. márc. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
én igen mert nagyon nagyon aranyosak
2010. márc. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én tartok is. És hülyeség, hogy nem lehet simogatni. A gazdáját felismeri, és neki lelapítja a tüskéit, így annak hasonló a tapintása a műanyaghoz. Én legjobban a hasiját szeretem, mert olyan puha és meleg. Gyakran lehet a hátára fordítani úgy, hogy nem gömbölyödik ,így a pocakrészt nyugodtan lehet simogatni. És ráadásul, nem kell azon aggódnom, hogy amikor eljövök itthonról vajon unatkozik-e stb, mert békésen szunyókál, majd mikor haza érek, csak egy kis kajával ki kell csalni, megetetni, és máris éber.
2010. márc. 20. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Tartok is, nem is egyet :) Kár, hogy ennyi tévhit kering velük kapcsolatban, hogy szúrnak meg büdösek meg mittudomén, agyam eldobom néha :)
2011. febr. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
A törpesün nagyon tiszta állat, és mindenki azzal dobálózik, hogy kinti állat... a nagy francokat el is törném annak a kezét, aki egy afrikai törpesünt kirak egy ilyen kis csöppséget az udvarra és nem biztosít neki megfelelő meleget. Ezek már háziasítottak és nem bírják 20 fok alatt nagyon, 10 fok alatt meg olyan téli álmot alszanak, hogy szegények bele is pusztulhatnak, mert nem ahhoz szokott a szervezetük. És aranyosak, lehet őket simogatni ha kézhez vannak szoktatva és nem szúrnak csak ha okuk van rá (a kutya is aranyos, de azt se lehet mindet simogatni, csak azt amelyik tudja, hogy nem bántod, és csak akkor harap ha oka van rá macska dettó, szal nem különböznek sokban...)
2011. máj. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem is van több is,nagyon helyesek,tiszták,lehet simizni,megismeri a gazdáját.De tény,hogy csak olyannak ható aki utána olvas,mert ez nem kutya vagy macska-tehát nem lehet úgy játszani vele,de nem is höri vagy hasonlók..olvass utána.
2011. jún. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!