Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Patkányt tartó emberek segítsé...

Patkányt tartó emberek segítségét kérném, mik szükségesek hozzá?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem,hogy kb. mennyiért lehet kapni állatkereskedésben? Milyen kellékek szükségesek hozzá? Van egy nagy madárketrecem,az jó lenne neki,ha átalakítom? /régebben kanári lakott benne/.

Mik szükségesek hozzá?

Mindent írjatok le,amit tudtok :) + ötleteket is várok!

Köszönöm szépen :)

Ja és bocsi a "hülye" fogalmazásért :)


2010. márc. 20. 14:23
1 2
 1/14 anonim válasza:
szia, még nekem sincs patim de 1 biztos! ne állatkereskedésbe vedd hanem rendes tenyésztőtől! kül 1-2 ezer ft a patkány tenyésztőnél is.!
2010. márc. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
rendeben van,én is gondolkodtam azon hogy inkább tenyésztőnél veszem :) Köszönöm!
2010. márc. 20. 15:07
 3/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Én kisállat kereskedésben vettem őket, de semmi bajuk nincs... 600 ft körül mozognak, de ha valami speckóbbat szeretnél (pl dumbo-fajtát, aminek olyan furi a füle, az kb. 1500, a szőrtelen változat meg jóval drágább 4-5 ezer körül). Kell ugye egy önitató.

Jó a ketrec, a kérdés az, hogy mekkora?

Igazából olyasmit esznek, mint a többi rágcsálót, magkeverék mindig legyen előtte, zöldséget sokat kapjon (az enyémek a salátát, a kígyóuborkát nagyon-nagyon szeretik), meg ugye gyümölcsöt. Sokak szerint nem szabad nekik "k" betűs zöldségeket adni (karfiol, krumpli, karalábé, stb.), és citrusféléket sem ajánlott. Persze ez nincs kőbe vésve, de sokan állítják, hogy nem tesz jót nekik, jobb nem kockáztatni.

Ha megoldható, tarts inkább kettőt, hogy ne unatkozzanak, amikor éppen nem vagy ott, ja és egyneműek legyenek, mert különben hamar lesz sok kis patkánybaba... :)

Ha elég fiatalon szerzed be, sok mindenre meg tudod tanítani, szobatisztaság, egyszerűbb trükkök, parancsszavak, zsebbe/vállra szoktatás stb.

Igazából nem tudom, mire vagy kíváncsi :)

Sokat kell velük játszani, mert igénylik, és szeretnek szaladgálni, ezért jó, ha minél többet elengeded őket otthon... te sem szeretnél ugye egész életedben egy ketrecben ülni :)


Mondjuk ketrecben csinálhatsz nekik függőágyat, azzal nagyon elvannak :D Lehet kapni direkt ilyen célra nem mérgező ágakat, amin mászkálhatnak, amit rágcsálhatnak... meg ugye a standard wc papír guriga, a legjobb játék :D Sajna az enyémek már elég dagik, nem férnek át benne, de kicsiknek még nagyon jó :))


Nem túl drága a tartásuk, az enyémek fél évesek, két tökös, heti 1 zacsi tápot esznek meg, ami havi szinten kb. 1000-1300 ft. Persze sok mindent lehet kapni, nyalósót, tücsköt, tubifexet, meg ilyesmit, amit szeretnek... de azt nem vesz minden nap nekik az ember.


Írj, ha van valami kérdésed, szívesen válaszolok, vagy ha gondolod, írj privátban.


L,19 + 2 patkánybaba

2010. márc. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
0%
Minek akarsz venni?ott vagy magad..
2010. márc. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen második válaszadó :) Ez nagyon hasznos volt,ment a + :)

Ebbe a válaszba mindent megtaláltam,amire szükségem van :)

Egy sima rendes patkányt szeretnék csak,a szőrtelen nem jön be :)

A ketrec az kb ekkora:

[link]


Zöldség-gyümölcs meg mag keverék mindenképpen lesz előtte :).


Lehet vinni sétálni? És ha igen,mennyi idős kortól?

És kb. mennyi ideig élnek a nőstények? A tieid mennyi idősek? :)

Köszi a sok választ :)

2010. márc. 21. 11:17
 6/14 anonim ***** válasza:

én 500Ft-ért vettem

ahogy láttam a képen ez jó lesz csak abba a házikóba rakj neki vmi bélést pl egy ruhadarab.legyen neki itató.Meg rakjál be neki egy függő ágyat én egy kapucniból csináltam.:A kapucnit vágd méretre majd a szélét varrd meg és én akasztót cipőfűzőből csináltam.Rávarrtam a kapucnira.

2010. márc. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
ja kihagytam:legyen neki fogkoptató kő.És igen ne adj neki K betűset mert adtól felpuffadnak és meghalnak.
2010. márc. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Ez a házikó nem az eném,csak googleban kerestem hogy kb mekkora a milyenk :) De ahhoz is van természetesen ház.

Nem fog félni ott fönt aludni?Vagy kifejezetten élvezni fogja? Függő ágyat kapucniból?Hm jó ötlet,végülis annak pont olyan alakja van. Lesz munkám holnap :)

Fogkoptató jó olyan mint ami a madárkáknak?Vagy van erre kifejezetten külön koptató?

K betűset nem adok neki :) Akkor kaját sem,mert az is K betűs:)

Csak vicceltem...azt természetesen mindig fog kapni :)

2010. márc. 21. 13:10
 9/14 anonim ***** válasza:

Hű, jó lesz az a ketrec, szép nagy :) Az enyémek terráriumban vannak, de már viszonylag nagyok, fél évesek. íróasztalon van a terrárium, és akkor jönnek ki, amikor akarnak - csak felugranak, aztán uzsgyi, már nem is itatóból kapják a vizet, hanem van egy kis pohárkájuk a terrárium mellett :) Oda járnak inni :D

Igen, szerintem valami kis rongy kell majd nekik, szeretnek puha kuckóban aludni :)

Hát, mi két napja vittük ki először őket (most volt elég jó idő hozzá), körül néztek, aztán ugráltak fel ránk vissza, nem tetszett nekik :) Pedig hogy nézegettek ki az ablakon bentről :))

Először szoktasd őket kézhez és vállra, ha már biztonságban megül rajtad, akkor mehettek kifelé. Szerintem ez kb. egy hónap alatt megoldható. Úgy tudom, két-három évig élnek, de nagyban függ az kapott étel és a tartás minőségétől... Hallottam már négy éves patiról is :)

Visszatérve a házikóra, nem fog félni, örülni fog, hogy lehet mászkálnia, ugrálnia :) A fogkoptatót meg kérdezd meg ott, ahol az állatkát veszed, mert igazából erről fogalmam sincs... :-/

Egyébként egyedül lesz majd? Megkérdezhetem, hogy mennyi idős vagy? (Felmérés a patitartókról, LOL xD)


L,19 + 2 patkánybaba

2010. márc. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Biztosan aranyosak a te patkányaid :)

Köszönöm a mostani válaszokat is,remélem tetszeni fog neki minden :) Csak még anyut kell meggyőznöm vele :)


Egyébként 16 éves vagyok :)

2010. márc. 21. 17:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!