Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Felkészült lehetek már egy...

Felkészült lehetek már egy hörcsögre?

Figyelt kérdés

A szüleim beleegyeztek,hogy kaphatok egy kisállatot.

Én kisemlőst szeretnék,ők viszont hüllőt.

Én egy olyan állatot szeretnék,amit lehet simogatni,lehet vele játszani.Minden állatot szeretek,csak nem hinném,hogy lenne gusztusom fagyasztott egeret adni egy kígyónak,vagy rovarokkal etetni a kaméleont. Az iskolában én gondozom a hörcsögöket,szóval eleget tudok róluk. A szüleim azért se akarnak emlőst,mert az büdös,és mivel allergiás vagyok a porra,nem akarják hogy hörcsög is kiváltsa.Viszont a suliban SOHA nem jött ki az allergiám tőlük.... A tengerimalacot Apa nem szereti(volt már neki),és Anya frászt kapna,ha megemlíteném hogy egy patkányt vagy egy egeret szeretnék.A nyúl meg túl nagy helyet igényel.....



Szerintetek a hörcsög jó választás lenne?



2015. nov. 22. 11:26
 1/9 anonim ***** válasza:

Egyértelműen jó egy hörcsög, mivel kicsi, elvan egyedül, etetése olcsó.

Nem értem, mitől lenne büdösebb egy hüllőnél, vagy akár egy odaégett vasárnapi ebédnél. Szomorú, hogy vannak ilyen szülők; feleségemmel is ilyenek voltak, ő most felnőttként pótolja, ami kimaradt gyerekkorából. Remélem, neked nem kell annyit várni.

2015. nov. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
55%

Nyúlra esetleg még nem gondoltál?:)

Vagy degu, csincsilla...?:)

2015. nov. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Neeeem, nagyon szeretem a szüleimet,csak egyszer volt papagájom és attól nagyon tüsszögtem,

Egyébként a szüleim is állatbarátok

2015. nov. 22. 11:32
 4/9 A kérdező kommentje:

A nyúl szerintem nem nekem való,de jó ötlet a degu és a csincsilla is

Köszönöm,de jöhetnek még válaszok

2015. nov. 22. 11:33
 5/9 anonim ***** válasza:
56%

Egy aranyhörcsög kiváló választás lenne!


A tengeri malacot nem lehet egyedül tartani, úgyhogy még több helyet igényel, mint egy nyúl.


A hüllőket felejtsd el, totál más hozzáállást igényelnek.

A fogdosástól meg simogatástól (ha egyáltalán elviselik) némelyik olyan stresszes lesz, hogy képes pusztán abba belehalni, ha rendszeresen hozzáérsz.

Amellett a legtöbb hüllő nem bírja a mi klímánkat, ezért elég bonyolult módon kell létrehozni számukra a nekik természetes környezetet, melegítés, hűtés, párásítás, stb, stb, és úgy általában véve egy hüllő életritmusa, igényei, nagyobb állattartói tapasztalatot igényelnek, őszintén szólva nem hinném, hogy első állatnak hüllővel kéne kezdeni.


Hörcsögök közül az aranyhörcsög kicsit békésebb, (mint mondjuk a törpe) minden igényednek megfelel, és az ő igényeit is ki tudod elégíteni, elég néhány cikket, írást elolvasni a témában.

2015. nov. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért a simogatáshoz meg játékhoz még az aranyhörcsög esetében is hozzá kell tenni, hogy egyrészt fokozatosan kell kézhez szoktatni, másrészt ha ez megtörtént, akkor is mindig úgy érj hozzá, hogy előtte erre felhívod a figyelmét - tehát pl nem álmában lepd meg.

Olvasgass a témában , aztán hajrá! :)

2015. nov. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen,azért se akartam hüllőt mert azokat csk nézegetni lehet...
2015. nov. 22. 11:43
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2015. nov. 22. 11:56
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

"Igen,azért se akartam hüllőt mert azokat csk nézegetni lehet..."

Tegyük még hozzá a hosszú élettartamukat és kész is a nem szeretett, elhanyagolt állat.


Mivel az iskolai höriket is te gondozod, a tapasztalatod biztos megvan hozzájuk :) A 12 éves unokahúgomnak dzsungáriai törpehörcsöge van, tök jól elvan vele.


"és mivel allergiás vagyok a porra,nem akarják hogy hörcsög is kiváltsa."

Ilyenkor a kérdés inkább az, hogy hogy tudod az állat cuccait pormentesen tartani, honnan veszel eleve pormentes almot és van-e más allergiád, amit az, hogy huzamos időig egy légtérben vagy az állattal kihozhat. (Pl. nekem a poratka allergia mellett van lisztatka, sőt gabonafűfélék is, úgyhogy én rágcsálóra rá se merek nézni :D)

2015. nov. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!