Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyit kell naponta foglalkoz...

Mennyit kell naponta foglalkozni egy vadászgörénnyel?

Figyelt kérdés

2015. nov. 23. 18:19
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja és mennyire ragaszkodóak?
2015. nov. 23. 18:22
 2/12 anonim ***** válasza:

Szinte egész napos meló egy görény foglalkoztatása. Folyamatosan lopnak, elcsenik a nekik tetsző tárgyakat, mindenhová bebújnak, ahová csak beférnek- és sajnos oda is, ahonnan nem tudnak kijönni.

Szinte kutyaszerűen kell foglalkoztatni és nevelni. Iszonyatosan ragaszkodóak tudnak lenni, egyik régi osztálytársamnak a mai napig megvan a görije, lassan 10 éves, és még mindig egy bolond energiabomba. :)

Ha egy görény unatkozik, az bizony meglátszik a lakáson. Csak nagyon elhivatott embernek ajánlanám a göritartást.

2015. nov. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem kell velük egész nap foglalkozni, mivel naponta akár 18-20 órát is alszanak. Főleg télen, meg ahogy idősödnek egyre többet fognak aludni. Napi 4-5 óra foglalkozás bőven elég (a kölykökkel egy kicsit többet kell).

Tudnak ragaszkodni a gazdájukhoz, viszont nem mindegyik görény lesz bújós és marad majd meg az öledben. Ez a természetüktől függ, ami egyedenként változó. Az én görényeim közül csak egy szeret ölben elaludni, de ő már elég idős, így annak is betudható hogy megmarad ott. A másik kettő ha felveszem pár percig elvan, utána viszont menne már a dolgára. Bezzeg ha dokihoz megyünk akkor csak úgy csüngnek rajtam, hogy még véletlenül se engedjem el őket.

2015. nov. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha kitömött, akkor 2 hetente le kell porolni.
2015. nov. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Annyit,amennyit csak tudsz:)Annál szelídebb és boldogabb lesz.Az adott görénytől is függ,mennyit igényel.

Az enyémet menhelyről hoztam 2 évesen,előtte olyan családnál volt,ahol szinte soha nem engedték ki a ketrecből szegényt:( És csak tápon élt,most szoktatom a húshoz is.Nem értem,az ilyen emberek miért tartanak állatot.

1-2 órára szoktam kiengedni,többet is lehetne,de kifárad ennyi idő után:) Érthető,hisz nincs ehhez hozzászokva,de fokozatosan növelem a játékidőt és a szobámban tartom,így ha nincs is kiengedve,akkor is szokja a jelenlétem.Ez a viselkedésén is meglátszik,egyre barátságosabb és egyre jobban bízik bennünk:) Bár szerencsére ő alapból ilyen.

2015. nov. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Naponta 1 ora foglalkozas/jatek kell neki, azon tul ahogy jolesik :)
2015. nov. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"Hivatalosan"napi 3-4 órát mondanak ideálisnak,de én csodálnám,ha lenne olyan ember,aki suli,munka mellett tud ennyit vagy akár többet is foglalkozni egy görivel MINDEN NAP.Mármint úgy,hogy mellette marad ideje másra is.Ugyanis folyamatos felügyeletet igényelnek,nem úgy,mint mondjuk a kutyák,hogy lefekszik melléd és közben még tudsz tanulni is,hisz a görények bármit szétszednek,a leglehetetlenebb helyekre is bemásznak,kiássák a virágföldet stb.Ezt nem negatívumként írom,imádom a görimet,de erre jobb,ha felkészülsz,nagyon kíváncsi állatok:) Bár idővel kitapasztalod,hogy hogy tedd görénybiztossá a lakást,akkor már nem kell úgy odafigyelni(elteszed a számára elérhető virágokat,betömöd a lyukakat ahova nem kéne bemásznia).


Nekem hétköznap van,hogy csak fél órát tudok vele foglalkozni,van hogy 2-t is,ez napi szinten változó.Állatorvosi egyetemre járok és van még 2 kutyánk is,akikre szintén kell időt fordítani,így több nem fér bele.Hétvégente viszont szerencsére jóval több időm van rá:) Remekül alkalmazkodik ehhez,"elfogadja",hogy annyit játszunk,amennyi belefér.

2015. nov. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nekem is van két kutyám,nagyon szerettem volna görényt,de nekem csak napi 1 órám lenne rám(hétvégén meg kb 3-4)de ha ez kevés,akkor nem akarom hogy az állat szenvedjen miatta
2015. nov. 25. 17:32
 9/12 A kérdező kommentje:

De van amikor hétköznap akár lehetne 2 is



Akkor inkább mondjal le a görényről?

2015. nov. 26. 07:11
 10/12 anonim ***** válasza:

7. vagyok.


1 óra is elég,ettől még nem fog szenvedni,főleg ha a ketrece sem kicsi :) A lényeg,hogy minden nap legyen kiengedve valamennyit.És itt is inkább azon van a hangsúly,hogy tartalmasan teljesen az az idő.Sokkal többet ér szelídítés szempontjából,ha csak fél órát van kint,de akkor játszol vele és sokat simogatod,neveled,mintha 3 órát csak rohangálna a lakásban,amitől ugyan levezeti az energiáit,de nem fog leszokni a harapásról és nem lesz ragaszkodó.

2015. nov. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!