Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyuszisok, nyuszi wc-be...

Nyuszisok, nyuszi wc-be inkább fapellet vagy préselt szalmapellet a jobb?

Figyelt kérdés

2015. dec. 8. 15:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem nem nyulam van,de nekünk a fapellett jobban bevált.
2015. dec. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia.

Nekünk is nyuszink van, és én is a fapelletre szavazok.

2015. dec. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Miénk is fapelletbe bogyózik, a szalmapelletet nem ismerem. Fapelletet Bauhausban lehet kb 1400 ft-ért venni, aszem 20 kg.
2015. dec. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egyértelműen fapellet!

Mindkettő jól szívja a nedvességet, megköti a szagokat, nem olyan poros, mint mondjuk a forgács, nem szóródik annyira szét, de ami hatalmas különbség: a szalmapellet mérgező a nyusziknak. Azaz nem az a helyes megfogalmazás, hogy mérgező, de veszélyes. A fapelletet nem igazán eszik meg, legfeljebb megkóstolnak egy-egy darabot, de a szalmapelletből jóval többet el is fogyasztanak, ami súlyos emésztőrendszeri problémákat okozhat. Ne használj szalmapelletet!

2015. dec. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én bentonit agyagos macskaalmot használok (persze vegyszermenteset), sokkal jobban bevált, mint a pellet.
2015. dec. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is fapelletet javaslok. Én 1500-ért veszem a 15 kilós zsákot.

A szalmapellet tényleg nagyon veszélyes, ha megeszi a nyuszi (és sokszor megeszik), ezért nem ajánlom.

Ami legalább ugyanennyire veszélyes, ha nem jobban, az a macskaalom. ha megkostolja, nagy baj lehet, ezért azt sem ajánlom. Főleg, hogy szerintem büdösebb is marad benne a pisi.

2015. dec. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, végül maradt a fapellet, az már bevált neki, csak azon gondolkodtam, kipróbáljak e mást.
2015. dec. 11. 06:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!