Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szrintetek jó ez a ketrec?

Szrintetek jó ez a ketrec?

Figyelt kérdés
[link]
2015. dec. 27. 14:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én nagyobbat vennék egy hörcsögnek.
2015. dec. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
a barátomnak is ez van es nagyon nagy csak gondoltam hátha valaki olyan ir a kérdésemre aki személyes tapasztalatbol tudna irni hogy pl ne vedd meg mert ..
2015. dec. 27. 14:41
 3/11 anonim ***** válasza:

Én is tapasztalatból beszélek.

A linkelt ketrec 46*29,5*37,5cm - tehát nem nagy, persze nem is a legkisebb, de jobb lenne nagyobb.

[link]

Nem azt mondom, hogy rossz ketrec, van sokkal rosszabb, ez megfelel, de azért lehetne sokkal jobbat is csinálni, mert

- nem túl sok a helye.

- bár a rácsosnak annyi előnye van, hogy jobban szellőzik és mászkálni is tud rajta, de balesetveszélyesebb, huzatot kaphat, rághatja a festett rácsot, ami a fogainak sem tesz jót és a festék is káros, ráadásul zörög vele.

- minden műanyag, amit könnyedén szétrág.

- a kerék a rácshoz van szerelve, ami így valószínűleg zajos lesz.

- a házikó nem olyannak tűnik, ami szétszedhető, ezért ha belepiszkít és oda gyűjt minden ennivalót, sok időt tölt el benne, nem tudod rendesen kitakarítani.

2015. dec. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Mivel ilyen van a barátomnak tudom hogy a házat ketté lehet szedni és a kerék is cserélhető szoval lelehet venni és leht venni egy olyat ami nincs oda szerelve. szerintem ha rakok be neki par olyan dolgot amit rákcsálni tud vszinuleg nem a ketrecet fogja rágni.
2015. dec. 27. 15:39
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha szétszedhető a ház, akkor az jó, de annak kivételével a többi kritériumom még fent ál. Oké, nyilván a kerék is cserélhető, de akkor minek vennéd meg egyáltalán? Nekem is volt ketreces hörcsögöm, volt nagy helye, játékai, fogkoptatója és sokminden, amit rághat, mégis rágta a létráját és a ketrecajtót.

Én a helyedben azt csinálnám, hogy veszek egy egyszerű nagyobb ketrecet, akár használtat, még olcsóbb is, majd bele ami kell külön-külön, így tudsz megfelelő kereket venni (érdemes olyat, ami a földön van és nem nyikorgós) illetve házikót, amit egyszerű takarítani, meg itatót, tálat, ha nincs.

Példák:

[link]

77x48x50-es ketrec 6000 Ft.

Alaposan kitakarítanám, az itatót is, úgy jó lehet. A házat kivenném belőle és olyat tennék bele, ami kisebb, hörcsögméret és kevesebb helyet is foglal. Kell bele egy kerék, én nagyon szeretem a fakereket, mert nem nyikorog és nem zörög a ketrec oldalán. Ennyi. Kész egy tágas, berendezett ketrec és egyáltalán nem drága.

[link]

Ez úgy ahogy van, jó, de meg kell kérdezni, mennyibe kerül é pontosan mekkora, bár nagynak tűnik.

[link]

Ez is jó árban van, 60x37x37 cm. Kedvemre választható házikó és kerék kell bele, meg persze etető-itató, de összességében ez sem kerül sokba, bár az előbbiek jobban megérnék.

[link]

Talán ez sem olyan vészsen kicsi, 56x32x31 cm és mindössze 2500 Ft. Ebből mindent kiszednék, az emeletet is és vennék bele mindent külön-külön. Így lenne kb. annyi vagy talán még olcsóbb, mint amit te venni akarsz, s mégis jobb, nagyobb.

2015. dec. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek az előző válaszolóval.

A belinkelt ketrec iszonyú pici - az európai ajánlások szerinti minimális (!) ketrecméretnek kb. a fele az, amit e a ketrec "nyújtani" tud :( - és akkor még csak a minimumról beszélünk!

Amit az előző válaszoló belinkelt, az már olyan méret, amiben érdemes gondolkozni:)

Szóval a ketrec nem jó.

Az emelet is nagyon kicsi, mozgástér gyakorlatilag nincs benne, felszereltségben sem valami különleges. Még egy törpehörcsögöt se tennék bele.

2015. dec. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

ez érthető de szerintem erre a megfelelő válasz az hogy ez hörcsög függö!

ezek a ketrecek egész jok de boltbol szeretném megvenni mert az a legbiztosabb ha látom. ezek meg egyszintesek és szerintem a nem egész 2 szintesek a legjobbak (szerintem amiket beraktál a linkekbe némelyik még kisebb is mint ami az én linkembe van)

2015. dec. 27. 16:53
 8/11 A kérdező kommentje:
És ami a barátomnak van az 100 szor 50-es és ugyan ez!!!! Probáltam megtalalni azt de csak ezt a méretet találtam de ha boltbol veszem nyilvan a legnagyobbat választom.
2015. dec. 27. 16:57
 9/11 anonim ***** válasza:

Odaírtam mindhez a méretet, mindegyik nagyobb a tiednél..


A barátodé, a 100x50-es az jó, de amit linkeltél, az pont fele akkora, tehát baromira nem ugyanaz!


Szerintem mindegy, hogy boltból veszed-e, mert használtan is vannak ugyanolyan jók, sőt jobbak, mint az új. Ha a neten ezzel átvernének, ami nem valami gyakori dolog, akkor esetleg reklamálhatsz és visszakapod a pénzed meg minden, de úgysem lesz ilyen.


Az emelet jó dolog, de sokkal fontosabb, hogy az alapja nagy legyen. Amúgy bármelyikbe rakhatsz emeletet te is otthon egy falappal vagy műanyalappal könnyedén.


Szerintem akkor is nagyobb, tengerimalac vagy nyúlketrecet vegyél, akár akváriumot (de akkor ne legyen semmiféle teteje és olyan helyre rakd, ahol felül jól árad be a levegő) és bele külön a dolgokat.

Pl. ez egy 100x50-es ketrec és teljesen új, megbízható, bolti.

[link]


Használtból azért még párat mutatnék:

[link]

75x47x32 cm felszereléssel együtt van, még félemelt is van, ahogy akartad és csak 3000 Ft!

[link]

80x50x38 cm félemelettel.

2015. dec. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
De ha megmondod, mennyit tudsz rá költeni, akkor keresek én neked megfelelő boltit is.
2015. dec. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!