Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac kéne de nem...

Tengerimalac kéne de nem engedik! Segítség?

Figyelt kérdés
2010. márc. 27. 15:09
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Milyen segítség?

Ha nem engedik, akkor nem engedik. Vagy nálunk akarod tartani?

2010. márc. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

nekem ugy lett hörcsögöm, h megigértem, h a zsebpénzemből vezsek neki ételt, olyan helyre rakom, ahol nem zavar, és mindig kitakaritom.

sikerült:)

amugy a tengerimalacoknak nagy hely kell, szóval én azt annyira nem ajánlom, és szoktak sivalkodni is :P

Hajrá:)

2010. márc. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem nem hogy tengerimalacom lett, hanem kutyám!!!

Hazavittem és nem adtam ki a kezemböl (mondjuk már azért nem vagyok kisgyerek). Mindig velem volt, nem hagytam magára sosem aztán az anyukám megszerette. Mostmár lassan 5 éves.


Mindent tudjál meg elötte a tengerimalacokról, gyüjts képeket és láthatólag szerelmesedj bele ebbe a fajta állatba...Ha látják a szüleid, hogy mindent tudsz róla, hogy kell tartani, mit eszik, mikor mit csinál, milyen hangot ad, milyenek a kicsinyei, hogy viselkednek, milyen szokásaik vannak, miért érdekesek stb...akkor meg fogják engedni.(Meg ha megigéred, hogy törödsz vele.) (Irj nyugodtan privibe, ha valamit segitsek a malackával kapcsolatban.

Nekem voltak sokáig, nagy a tapasztalatom)

2010. márc. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Teljesen jogos az aggódásuk, nyilván attól félnek, hogy amíg új lesz, tehát kb. 2 hétig, addig gondozni fogod, utána már nem foglalkozol vele annyit. Gondolkodj el ezen, hogy fogsz-e velük foglalkozni, fizeted-e a költségeit, viszed-e állatorvoshoz, takarítod-e rendesen.

Ha alkalmasnak tartod magad erre, akkor ezzel érvelj.

2010. márc. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
kösz a válasokat!:)
2010. márc. 28. 16:22
 6/9 anonim ***** válasza:
49%
és most győzzem meg anyádat?XD
2010. ápr. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem úgy lett, hogy mutattam nekik cuki képeket stb..DE, azért gondold át mert nekünk egy éve vannak meg és nagyon büdösek(szinte 2 naponta kell takarítani, úgy hogy szépen kimossuk a ketrecet ami van, tiszta forgács, stb...)
2010. ápr. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Hát én nem szeretném elvenni a kedvedet de szerintem jól gondold meg mielőtt veszel egyet.

Van h egy héten nem elég 2szer kicserélned az alját hanem többször is ez pedig azt jelenti h sok forgács kell neki mert hamar elfogy

Nagy hely kell neki ami azt jelenti h elég drága a ketrec

Enni is többet kell neki adni mint mondjuk egy hörcsögnek és ha kimondottan tengerimalac eledelt akarsz akkor az is pénzbe kerül, de akár házon belül is megoldhatod pl répa ...

Szoktak hangosan sírni, visítani ennek több oka is lehet (változó) : Ha éhesek

Ha azt akarják h foglalkozz velük ...

Van amelyik folyton sír mert állandóan enni akar v például az enyém amint bemegyek a szobámba már visít h adjak neki enni

És még kell neki venni vmi kisházat ami méretben megfelelő neki azonkívül más kiegészítőket h a tenegerimalacka jól érezze magát

Az alom pedig nagyon büdös tud lenni ha nincs időben kicserélve ami neked is és neki is rossz

De ha nagyon szeretnél és tudsz is róla kellőképpen gondoskodni akkor nyugodtan vegyél ha megtudod győzni a szüleidet

Különben sztem azért nem akarnak venni neked mert azt hiszik a végén úgyis nekik kell majd gondoskodni róluk/róla

De nem akarom elvenni a kedved de pl én is a legjobbat akarom neki h jól érezze magát

2010. jún. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
csak kíváncsiságból megkaptad a tm-ot????
2010. júl. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!