Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpehöri ehet SZÁRAZ KENYER -et?

Törpehöri ehet SZÁRAZ KENYER -et?

Figyelt kérdés

A dzsungim nem rágcsálja, de még meg se hajlandó kóstolni a (bolti erdei gyümis, trópusi gyümis, répás) fogkoptatóit, vagy a faágakat. Ezért gondoltam a kenyérre.


Azt tudom, hogy se házi, se bolti kenyeret nem ehet, és egyáltalán semmilyen tésztafélét. De kiszárítva?



2016. jan. 18. 21:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha semmilyent, akkor szárazat se. Esetleg próbálj betenni neki valami fadarababot.
2016. jan. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ja most olvastam hogy a faágakat se. Milyen fát használsz?
2016. jan. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Veszélyes volna.

A száraz kenyér penészes lehet, még ha nem is látod.

Azon kívül a nyállal megpuhulhat, és akkor már puffaszthatja a beleit.

A Ferplastnak van ásványi anyagos, kocka alakú fogkoptatója. Azt próbáltad már? (Sajnos kevés helyen lehet kapni, de azért hozzá lehet jutni.)

2016. jan. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Akkor nem adok neki száraz kenyeret.


Az előző gazdijától van egy faág, plusz almafa, barackfa. A fogkoptatókban már nem bízok.


Esetleg a szépia használna? De mi az pontosan?

2016. jan. 19. 14:50
 5/10 anonim ***** válasza:
A szépia bizonyos puhatestűek elcsökevényesedett belső váza, ami kalciumot tartalmaz. A madaraknak szokták adni csőrkoptatónak, ők a csőrüket dörgölik hozzá. Höriknek még hallottam ilyet, de hátha:S Esetleg meg kellene kérdezni valakitől (nem eladótól), hogy nyalósót lehetne-e adni neki, bár azt a nyulaknak adják, rágcsálóként azért közelebb áll a hörihez, mint a papagáj - de nem akarok hülyeséget mondani, tényleg utána kellene nézni, nem káros-e neki. Vagy adhatnál neki szénát, szénalabdát, amíg piszkálj, rakosgatja, rágcsálja, addig is kopik valamennyit a foga, még ha nem is olyan kemény, mint a fogkoptató.
2016. jan. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A Freplastos fogkoptatót nem ismerem, a boltban csak Panzis volt, meg valami no name.


Szénája van kezdettől fogva, azt láttam már, hogy ropogtatja, illetve hallom éjszaka. (Szénagömböt nem veszek, félek, hogy mohóságból a fémet harapja meg, esetleg letörik a foga és a bacik bejutnak az ínyébe)


Nem tudom miért nem rágja a faágakat. De szerencsére a rácsot sem rágja.


A nyalósóról nem tudtam. Nálunk a lovardában van a lovak előtt, azt hittem, nem is való rágcsálóknak csak nekik. Ennek utána nézek.

2016. jan. 21. 12:49
 7/10 A kérdező kommentje:

Kaphatnak nyalósót, nem árt nekik. Még hasznos is a szervezetüknek (állítólag), de ugyanakkor azt is olvastam, hogy sok höri rá se hederít.

[Az itteni eladó szerint a nyalósó csak nyulaknak való]


Szépiát is kaphatnak. Valóban az, aminek mondtad is. Kemény fogkoptató. A helyi boltban láttam is.

[Az itteni eladó szerint az csak papagájoknak való]

2016. jan. 21. 20:03
 8/10 A kérdező kommentje:

Megint csak ütközött az, amit olvastam :(

Kérdezősködtem is höris fórumokon és höris fb-csoportokban, de az eladó meg teljesen mást mondott. Pl szerinte a száraz kenyér tökéletes fogkoptató.


Tanácstalan vagyok. A környezetem meg arra bíztat, hogy ne higgyek abban, amit a neten idegenektől olvasok.

2016. jan. 21. 20:06
 9/10 anonim ***** válasza:
A bolti eladók aemmit nem tudnak, sok hülyeséget beszélnek. Azoknak higyj, akik értenek is a hörikhez. :)
2016. jan. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egy eladó egyszer TŐLEM kérdezte, igaz-e, hogy a gömbakvárium nem jó a halaknak:S - Tőlem tudta meg, hogy évekkel korábban betiltották (a kör alakú kalitkával együtt), hogy mi volt az oka, és hogy 30 liternél kisebb akváriumban amúgy is tilos felnőtt halat tartani:S - de legalább kérdezett, és szemel láthatóan örült az "új" információknak:S És rögtön mondta, milyen jó, hogy már ezt is tudja, mert ez egy plusz érv a nagyobb akváriumok mellett, így azokat még inkább tudja a vevőknek ajánlani... Hozzátette, hogy pár napja volt CÉGES KÉPZÉSEN, ahol ezek szerint az állatvédelmi törvényről és az állatok igényeiről nem sok szó eshetett. Hogy várod el egy ilyen eladótól, hogy tisztában legyen mondjuk a hörcsög bélműködésével:)))) - Az eladók is "magukra vannak utalva" - vagy képzik önmagukat vagy megmaradnak az árubeszerzésnél és a számlázásnál... Persze vannak nagyon penge eladók, de ők vannak kevesebben.
2016. jan. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!