Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hörcsögnek való vitamincsepp....

Hörcsögnek való vitamincsepp. Merjem használni? A többi lent.

Figyelt kérdés

Van egy idős dzsungim. Másfél éves lehet. Fiatalon rossz sora volt, röviden ennyi... ezért most, hogy hozzám került szeretném szebbé tenni rövidke nyugdíjas idejét.


Észrevettem, hogy egy ideje lassabban és szaggatottan hajtja a kerekét, sőt, sokszor meg is áll; éjszaka kevesebbet mocorog; egyre többet csipog. Tehát nyűgösebb, fáradékonyabb. Egy szóval öregszik, ezért vettem neki vitamincseppet is, amit az ivóvizébe kell adagolni. Egészen pontosan egy "Panzi kondi csepp multivitamin oldat" nevű készítményt. De!


- erős, jellegzetes szaggal rendelkezik

- világos barna, zavaros színe van a folyadéknak

- kb. 20 ml elpárolgott belőle (nem volt felbontva)

- illetve idén (2016) nyarán le is jár


Érdemes-e adnom belőle neki? Vagy is, ez a jelleg a romlottságra mutat, avagy mindez teljesen rendben van és egyszerűen ilyen?


2016. jan. 21. 17:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezt a szert nem ismerem, de én nem adnék ilyesmit.

Etesd változatosan, esetleg adj néha olyan plusz cuccokat neki, amikben vitamin vagy egyéb hasznos anyag van: pl. szárított szöcskét plusz fehérjének vagy szárított zöldséges / gyümölcsös rágcsálnivalót (a fogait is koptatja vele). Adj neki gyógyfüves szénát (ez nekünk nagyon bejött, imádják:)) De szoktam nekik adni ásványi anyagokat tartalmazó fogkoptatót is.

A enyémeim közül mindegyik szaggatottan futott már fiatalon is. Futnak, megállnak, futnak megállnak. Szerintem ez elég természetes, és emiatt nem gondolnék rosszra, persze te érzed, mennyire "lassan" mozog...

2016. jan. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Mikor hozzám került (kb. fél éve), nem mozgott szaggatottan. Csak pár hete kezdte ezt el. Egyre többször megáll pihenni. A kereket is pihenőkkel hajtja. A rácsra is nehézkesen mászik már.


A fogkoptatókat, faágakat nem szereti, rájuk sem hederít. Többfélét is hoztam, vettem neki, de nem érdeklik. Gondolom azért, mert csak tőlem kapott először ilyesmit és nem tudja mik ezek.


Az előző gazdája csak és kizárólag magvakkal etette, ezért jelenleg is épp meg kell küzdenem a gyümikkel és zöldségekkel. Egyiket sem eszi meg. Múlt héten találtam két harapás nyomot az uborkán, én már ennek is nagyon-nagyon örültem. Nem meri megkóstolni az új dolgokat. De azért mindig berakok egy kocka valamit, monjudk almát, répát, de délutánra dobhatom is ki.

2016. jan. 21. 17:47
 3/4 anonim ***** válasza:
Nyugodtan adhatsz neki, minden vitamin csepp ilyen, én a tengerimalacaimnak adtam es semmi bajuk nem lett tőle, sőt. Ha jól tudom hörcsögnel nincs szüksége ilyenre, inkább zöldséget gyümölcsöt adj neki. De csak annyit amennyit 1 nap eszik meg m, mert különben megrohad es úgyis megeszi, viszont hasmenése lesz
2016. ápr. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez a csepp nagyon nagyon nagyon jó! Hozzám is egy idősödő höri került, iszonyat sovány meg pici volt. Kb akkora, mint egy-két hónaposan egy jól tartott. Amióta adom neki hatalmas étvágya lett. Szépen kerekedik, meg mozog és vidám. Egy kis tál vízbe 7-8 csppet szoktam és 2 naponta cserélem a vizet.
2016. ápr. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!