Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit tanácsoltok?

Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Sziasztok.:)

Tegnap vettem 2db tengeri malacot.

A kis drágák,most 10 hetesek.Mind a ketten kislányok.

Ugye egy alamból vannak.

Most perpillanat várok hogy megszokják az új környezetüket,és engem is.

Tengerimalac tartók,ti meddig vártatok hogy megszokja/megszokják az újkörnyezetüket?Hogy szoktassam őket kézbe?Ugye a kettő közül az eggyik iszonyatosan félénk(még érthető),a másik már felszabadultabb,ő már engedi a simogatást.Még az lenne a kérdésem,hogy ugye az eggyik malackám ugye dominánsabb mint a másik,és ugye neki megy a másiknak.Persze nem durván,nem harapja meg,de tartok attól hogy baja lesz.Mit tegyek?Mert amúgy megférnek egymás mellett,de az eggyik iszonyatosan fél a másiktól.

Köszönöm mindenki segítségét!:)



2016. jan. 27. 15:37
 1/2 feketesaJD válasza:
az én malackám is nagyon félős volt. 2-3 napig hagyd nyugton őket, ha lenyugodtak, akkor vedd ki az egyiket, és terits magad mellé egy rongyot, hogy ha félnek akkor oda be tudjanak bújni. Mikor kint vannak akkor agy nekik finomságokat ( uborka, saláta, zsenge fű), és várj míg odamennek hozzád. Ha már nagyon szelid, trükökre is megtaníthatod ( forgás, pacsi, pitizés). Nem baj ha összevesznek, nem kell aggódni, nem lesz semelyiknek sem semmi baja. Ez a párbaj náluk természetes. De ha nagyon összevesznek válaszd őket külön egy kis időre, hogy megnyugodjanak. Előbb- utóbb meg fognak békülni egymással.
2016. jan. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szia

Nem tudom, hogy mennyire komoly a rivalizálás de nem kell megijedni tőle a tengerimalacok a természetben nagy kondában, és komoly hierarchia szerint élnek. Előfordul hatalmi viszálykodás főleg egy neműeknél, olyankor nem kell őket külön venni, mert csak elnyújtod a folyamatot hogy kialakuljon a sorrend kettejük között. Persze ha a viták komolyra fordulna esetleg valamelyik véres sebet ejt akkor nincs mese külön kell venni őket (ha nagyon nem jönnek ki akkor másik társat keresni) De ahogy írtad nem tűnik komolynak a dolog. Kisebb fogcsattogtatás, berregés és popórázás belefér. Tudom hogy a gyengébb malaccal ez kitolás, de ez az élet rendje. Sokszor egyébként ezek csak műbalhék, hangosnak hangos de komoly sérülés nem szokott történni, ráadásul hamar elfáradnak. Nem kell aggódni emiatt.

2016. márc. 7. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!