Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalaccal baj van, mi...

Tengerimalaccal baj van, mi segíthetne neki?

Figyelt kérdés

Volt 2 tengerimalcom, egy rövidszőrű lány és egy rozettás (azt hiszem, ez a félhosszúszőrű) hím. A lánynak sosem volt semmi látható baja, már 2szer volt kölyke. A hímnek többször is kihullott a szőre, de Candibene Tevával kentük; meggyógyult, a szőre rendesen visszanőtt. Ám pár hete a lány tengerimalacnak hullani kezdett a szőre, később a fiúnak is. Nem gondoltunk nagy bajra, kentük megint krémmel, most mrá mindkettőjüket. Kentük, de az állapota nem javult, sőt, romlott. Abbahagytuk a Candibenettel kenést. A lány elkezdett hunyorogni, általában egy helyben állni, feküdni. Január 14-én vittük el állatorvoshoz mindkettőjüket. Kaptak rüh ellen rodemectin cseppet (vagy valami ilyesmi a neve). Másnap a lány meghalt. 1 hét múlva így már csak a fiút vittük. Neki is romlott az állapota. A hátán mára már teljesen kihullott a szőr, körülötte fehér valami van. Az állatorvos azt mondta, ha atka lenne, már jobban lenne. Megadta pár egzotikus állatorvos címét, most időpontra várunk. Tegnap késő délután adtam neki répát, és eleve van előtte táp, széna, száraz kenyér, víz, stb. De azóta (tegnap késő délután óta) max. egy-két harapást evett. Székletet láttam, szerintem nincs szorulása. Esetleg depresszió? Nem tudom, mert a lány halála után raktunk be egy hozzá hasonló plüssöt, ezzel játszott (már amennyire egy plüssel lehet), vitt neki kaját és rendesen evett, mászkált, várta a kaját. Ma reggel (szombat) megnéztem. Egy helyben áll és hunyorog. Mint a lány egykor.


Légyszíves, ne írjatok 'állatkínzós' válaszokat, miszerint egy állatkínzó vagyok, se olyat, hogy vigyem állatorvoshoz, mert eddig mit csináltam? Viszem és vinni fogom. Csak annyit, hogy szerintetek mi baja lehet, hogy próbáljam etetni, mi derítené jobb kedvre, mi segíthet neki. Az ilyen válaszokat köszönöm.



2016. jan. 30. 12:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Legközelebb ne várd ki, amíg már a halálukon vannak. Hiába viszed őket orvoshoz, amikor már késő.
2016. jan. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Valószínű h depressziós,nekem is ugyen ez volt a tengerimalacaimmal miután meghalt a párjuk.Nem evett nem ivott és feküdt a sarokba a szőre is hulott bőven pár hét után még is halt. 😞 De ha foglalkozol vele akkor talán,próbáld meg a kezedből etetni simagasd és hátha van akinekbejött.Sok szerencsét.😉
2016. jan. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy ront rajta a depresszió, de biztos, hogy van más gond is, mert azt írtad, a szőrhullás már a lányka halála előtt kezdődött, és a lány tüneteit fedezted fel most a fiún is. Mindenképp sürgesd a dokit, mondd, hogy nemrég pusztult el hasonló tünetekkel a párja, szóval sürgős, mert lehet, hogy valami fertőző, és ezt a fázist elérve a lány is hamar elpusztult. Azt sajnos nem tudhatjuk, mi a baja. Nyilván a több foglalkozás segíthetne a depresszión, de ha fájdalmai vannak, akkor pont nem kéne piszkálni, inkább beszélj hozzá többet, és óvatosan simogasd.

Etetéshez javasolnám, hogy próbálj valami puhábbat is, vízbe áztatott táp vagy hasonló, esetleg lehet, hogy nehezen nyel, vagy fáj neki, akkor az ilyesmit könnyebben megeszi. Oxbow Critical Caret vehetnél, nem olcsó, de abban minden szükséges tápanyag megvan, nem is hinnéd, honnét visszahozott már kisállatokat, és ha jól emlékszem, poros, be kell keverni valami folyékonnyal. Valamint én a helyedben a fél tescot felvásárolnám, banán, ubi, répa, minden, amire van esély, hogy megeszi, és reszelném vagy szétnyomkodnám neki.

2016. jan. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!! :) Megnéztük, lehet, hogy C-vitamin hiánya van! Azóta van bajuk, hogy nem adtunk nekik C-vitamin cseppet. Most kapott C-vitamin cseppet a vizébe, kajájára, és kapott paprikát.
2016. jan. 30. 14:16
 5/5 anonim ***** válasza:
Lehet melege van. A tengerimalacok nem tudnak izzadni és hűteni nagukat ezért nem szabad nelegbe tartani
2016. dec. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!