Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Az baj hogy a nyulam a tengeri...

Az baj hogy a nyulam a tengerimalaccal él?

Figyelt kérdés
Tudom hogy most sokaktol jönni fog a kiosztó szöveg hogy ez kinzás mind2jüknek: a kisállat kereskedésben egy akvárumban voltak.Megkérdeztük ott az eladót hogy ez így helyes hogy együtt vannak egy pici akváriumban ? azt mondta nagyon jól megvannak együtt. Elvittük a tengeri malacot is a nyuszival együtt. Szerintem jól kijönnek mások szeint szenvednek mert komunikálni sem tudnak meg teljesen mást esznek ezért egy külö ketrecet fogok nekik venni. Nagyon bújnak egymashoz meg minden de a többség szerint helytelen együtt tartani
2015. aug. 4. 08:53
1 2
 1/12 anonim válasza:

"a kisállat kereskedésben egy akvárumban voltak"

Arról tudnék mesélni, hogy a kisállat kereskedésben hogy tartják az állatokat... Egyik barátnőm úgy vett ilyen helyről egy tengerimalacot, hogy be volt gyulladva a szeme, mert amikor belülről mosták az üveget ki sem vették őket... Kis koromban szintén hasonló üzletből kaptam egy malacot, azzal is nagyon megjártam, már felnőtt volt, de rettentő vad és félős. A kis hely semmiképp sem jó egy állatnak sem, kell nekik a mozgástér. Az üveg sem jó megoldás, mivel állítólag befülled. Hogy helyes-e őket együtt tartani, ahhoz már nem értek, nem tudok hozzászólni. Ha megszokták egymást, azt mondod "összebújnak" nem mondanám állatkínzásnak. Még egy macskát is össze lehet szoktatni egy kutyával. Nyulakhoz nem értek, de malacaim voltak, azok nagyon társaslények, legalábbis a saját fajtájukkal.

2015. aug. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
felháborító érted egy kis helyen 2 állatot alig fértek el most egy nagy közös ketrecük van teljesen felszerelve :)
2015. aug. 4. 09:13
 3/12 anonim ***** válasza:
Nyuszival nem tartható együtt a malacka.Az eltérő betegségek stb. miatt.Ill.mindkettőmek szüksége van némi ugrálásra.Tedd őket külön.A malackának min. egy 50X50-es helyet javasolnék.Hosszútávon depresszióhoz és egyéb betegségekhez vezet ha kicsi a helyük.De így is időnként vedd ki őket engedd valahol szaladgálni őket.Olyan helyen ahol nem okozhaznak kárt és nekik sem lesz bajuk.:)
2015. aug. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Szia nagy ketrecük van bőven van hely a mozgásra . Kiszoktam őket engedni a szobába nagyon jól elvannak :) persze majd a malackának szeretnék külön ketrecet :)
2015. aug. 4. 10:28
 5/12 anonim ***** válasza:
91%

Ne haragudj, de miért nem elég egyszer kiírni a kérdést? Tegnap már feltetted.

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kisemlosok__7088766-a..


Ott is elmondták, itt is elmondom, nem jó őket együtt tartani. Te is tudod, miért. Különböző szokásaik, igényeik, táplálékuk, betegségük, nyelvük van.

Körülbelül annyira jó nekik úgy együtt, mintha te egy tevével élnél életed végéig kettesben egy ketrecben.

Pont azért hiszik sokan, hogy e két faj szereti egymást, amiért te is. Békében élnek, összebújnak stb. Ez megtévesztő. Emiatt vált elterjedté. Valójában viszont nem szeretik, csak elviselik egymást. Ti is eltűrhetnétek egymást a tevével, de nem válnátok valódi társakká, hosszútávon te is begolyóznál.


A legjobb megoldás az lenne, ha mondjuk a nyuszinak tudnál találni egy új, jó otthont és a malackához hozni egy fajtársat és őket együtt tartani egy nagy ketrecben. Ha szétválasztod őket és magányosak lesznek, az hasonlóan rossz, mintha együtt maradnának.


A kisállat kereskedésekben pedig ne fogadd meg az eladók tanácsát. A legtöbben nem igazán értenek az állatokhoz, nem tartják őket megfelelően, nekik csak az számít, hogy eladják és jöjjön a pénz. Mondta volna neked azt, hogy nem, a malacnak és a nyúlnak nem jó együtt a kis akváriumban, de lesz**ja, ő így tartja?! Természetesen nem az összes eladó ilyen, vannak kivételek, de ha nem értesz megfelelően az adott állathoz, nem tudod, melyiknek hihetsz, melyiknek nem. Ezért inkább ne az állatboltosoktól tudakozódj.

2015. aug. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Malac mellé szerintem vegyél még egy malacot. :) Kell nekik a társaság. Általában azt javasolják, hogy aki vesz kettőt vegyen.
2015. aug. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
En tenyésztek malacokat es nemhiszem hogy kinzas lenne. Ha valamelyikuket zavarna a masik jelenlete osszekapnanakm es akkor latnad hogy kulon kell rakni. Sokan tartjak uvegterrariumban a malacaikat... Nem a legjobb megoldas de ha naponta kiveszik oket akkor nem baj. A nyuszikhoz nem ertek de azt elhiszem hogy a malackad osszebujik a nyusziddal mivel nagyon sok haziallattal remekul kijönnek. En mikorkiengedem a malcaimat a kertbe mar rogton szaladnak is a fuben fekvo kutyusomhoz. Szoval szerintem nembaj.
2015. aug. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
7. Valszolo vagyok... Annyit még irok hogy termeszetesen hosszutavon nem biztos hogy jo nekik eggyutt. De egy ideig biztos jol meglesznek
2015. aug. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
#7,8 Pont ezért megtévesztő a malac-nyúl tartás, mert ellenben a legtöbb állattal, ők hiába nem kedvelik egymást és frusztrálja őket a másik jelenléte, békességben élnek, nem kapnak össze!
2015. aug. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
De kutyusomhoz mégis odamennek. Holott ott az egész udvar
2015. aug. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!