Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyuszim puhákat bogyózik...

Nyuszim puhákat bogyózik (esetleg meghagyja a lágybélsarat? :S). Eszik rendesen, nincs más baja csak ez. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
2010. márc. 28. 22:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
1%
Szerintem komoly baja van.Ezen csak egy nyúlpörkölt segíthet.
2010. márc. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:

:/ Szeretem az ilyen komoly válaszokat!!


Alapjában véve kétfélét kakilnak a nyuszik. Van a kemény bogyó, és egy puhább kisebb bogyókból álló cucc, amit néha meg is esznek, ez hozzátartozik az anyagforgalmukhoz. Ha azt veszed észre, hogy az alap bogyó lett puha akkor lehet, hogy az étrenddel van a probléma. Mit adsz neki? Vittél valami újítást az étrendjébe?

2010. márc. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is az egyik nyuszim folyamatosan ilyet bogyózik. Ettől függetlenül jól érzi magát, fürge, eszik, iszik...stb, viszont gondolom emiatt, nem hízik. De ezzel nem tudok én sem mit kezdeni. Nem adtam neki semmi újat, és mindentől ilyen a kakija, ha tápot, ha szénát, ha zöldséget, ha gyümölcsöt kap. A C vitamin cseppek (Fressnapfban vettem neki) kis időre megoldják a dolgot, de aztán kezdődik elölről, ha csak egy adagot kihagyok. Szerintem ez sem normális...


Lehet ilyenek alapból????

2010. márc. 28. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
4%
B@szod te tapogatod a nyúlszart? xD Akár meg is kóstolhatnád.
2010. márc. 28. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én azt olvastam, hogy akkor nem eszi meg a puhább kakit, ha túl sok bizonyos tápanyagot kap. Nem lehet, hogy pont hogy túl jól van táplálva?
2010. márc. 28. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

utolsónál a pont..

Székletük kétféle.

Az egyik egy puha állagú szőlőfürtszerű ürülék (ún. lágybélsár). Ezzel ritkán lehet találkozni, mert ezt az egészséges és helyesen táplált nyúl azonnal felnyalogatja. Ez így természetes, erre a vitaminos bélsárra a nyúlnak szüksége van ahhoz, hogy meg tudja emészteni azokat az egyébként nehezen emészthető ennivalókat, amivel táplálkozik, és a vitaminháztartását is rendben tartsa. Ha ezt a nyúl otthagyja, akkor vagy valami baja van, vagy az étrendje nem megfelelő. A másik a "nyúlbogyó", egészséges nyúlnál kemény, nem kenődő gombóc, gyakorlatilag szagtalan.

2010. márc. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
2 hete van itt a nyuszi, akkor hoztuk el a tenyésztőtől. Kapott egy újfajta tápot, nem nagyon szerette és nagyon hízott is tőle. Most másikat adunk neki, ezen látszik hogy jobban szereti, és jobb a közérzete is. Viszont kapott múlt héten kenyeret (most már tudom hogy nem lett volna szabad, mert olvastam valahol, de addig nem tudtam, csak azt láttam hogy imádja.:S). Lehet hogy attól van? :S
2010. márc. 29. 14:26
 8/14 A kérdező kommentje:
szerintetek jó ötlet lenne, ha pár napig nem kapna tápot, csak szénát?
2010. márc. 30. 17:35
 9/14 anonim ***** válasza:
Megeshet valóban, hogy a kenyértől volt a probléma. Nagyszüleimnél volt sok nyuszi (házinyulak, nem fajtiszták, de a nyúl az nyúl). Ők árpát, zabot, búzát és kukoricát kaptak. E-mellé mindig kaptak jó adag szénát, és zöldet is. Répa és petrezselyem gyökér maradékokat, répa zöldet is kaptak, de csak keveset, mert abból ha sokat kapnak szintén baj lehet! Egyéb konyhai zöld-hulladékot. Természetesen minden nap kétszer friss víz volt előttük. A nyuszik mindig erősek, életvidámok, boldogok voltak. Sok kis nyuszi is született, ők is mind fényes-szőrű apróságok voltak. Nem biztos, hogy az ilyen-olyan tápok olyan nagyon jók... Sajnos már abban sem bízhatunk... Én a hörcsögeimet hasonlóan etetem, mint régen nagyszüleim és nekik sincs sose bajuk, sose életuntak. Talán pár napig fogd őt kúrára, melyben csak széna van és magok, nem a táp maga. Vagy dugósítót is vehetsz, székletfogó hatása van és minden szükséges tápanyag, vitamin megtalálható benne. Persze ezt nem fogja kimondottan szeretni, nincs finom íze, de garantáltan egészséges lesz. Próbálkozni kell. :)
2010. márc. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

[link]

itt vannak fórumok is, találsz választ a kérdéseidre...

mindenesetre szerintem egy kölyök nyuszit felesleges diétáztatni, hiszen még növésben van, azt is olvastam, hogy kölyök korban nem mindig eszik vissza a bélsarat.

2010. márc. 31. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!