Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Filc anyag betehető a tengerim...

Filc anyag betehető a tengerimalac alá? Forgács helyet?

Figyelt kérdés

#tengerimalac #filc #alom helyet
2016. febr. 10. 23:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem ajánlom mert megeheti és lehet műszálas. És nem gondolom, hogy ez éppen almozni való anyag. Nem véletlenül raknak alájuk forgácsot, szénát, esetleg kőport.
2016. febr. 11. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Lehet használni anyagot is alomnak! De nem filcet, hanem polár anyagot, plédet (100 % poliészter). Az én malacaim alatt több mint 5 éve ez van, és soha nem akarták megenni, még csak megkóstolni sem. Alá pedig kutyapelenkát (vagy gyógyszertárban kapható ágyalátétet - ugyanaz mint a kutyapelenka) használok, ez felszívja a pisit, amit a polár anyag átenged. A pelenkát alatta két naponta cserélem, a plédeket naponta kimosom (van váltó). Lehet macerásnak hangzik, de nem az egyébként. Én sokkal jobban szeretem mint a forgácsot, nem koszol, nem büdösebb mint egy forgács lenne, és a malacok is szeretik, mert puha. Külföldön egyébként nagyon elterjedt ez a megoldás, és Magyarországon is egyre többen használnak forgács helyett ilyen alternatív megoldásokat.
2016. febr. 11. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Láttam külföldi videókat ahol anyag volt a malacka alatt.Csak nem tudtam hogy milyen anyag,ezért érdeklődöm.Mert mire megveszem a malackáim addigra mindent tökéletesíteni szeretnék.Láttam tök cuki fekhelyeket is anyagból.Én szeretném megvarrni.hogy egyedi legyen.Köszönöm szépen hogy mondtad " tegnap 00:29 "-es az ágyalátétet nem tudtam hogy az van alattuk.Ebből a polárból ,akkor bármit (fekhelyet alagutat)készíthetek nekik ügye?
2016. febr. 12. 17:10
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen, a polár anyagból bármit tudsz készíteni! Ilyen plédeket akárhol (Auchan, Obi stb.) tudsz egyébként venni, és nem is drágák. Az alátétet a gyógyszertárban tudod megvenni a legolcsóbban, SENI ágyalátét amit én veszek, 60*90 cm-es, 30 darabos és 2.700 forint. Ez sokáig elég lehet, attól függ mekkora a ketreced, hány darab kell bele. Kutyapelenkaként ugyanezt az alátétet csomagolják ám, csak dupla annyiért adják el. Azért kell a pléd alá valami, ami még pluszban felszívja a pisit, mert a polárban az a jó, hogy felszívja és átengedi a pisit, ezért nem marad nedves, hamarabb szárad.
2016. febr. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Barbi74 válasza:

Szia, én a Freshnapfba szoktam venni Multifit 8 literes kiszerelésben préselt faforgácsot, kis hengereket képzelj el.

Rózsaszin-sárga a csomagolása.

Ezt rakom a ketrecbe körbe a szélére és csak középre rakok forgácsot.

Nekünk és a malackánknak is nagyon bevált, teljesen felszivja a pisijét és elnyeli a szagokat.

Igy csak hetente kell takaritanom.

Egy zacsko kb 4 alkalomra elég.

Szerintem probáld ki :)

Barbi

2016. febr. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
megeszi a rongy, filc anyagot és beteg lehet tőle. forgács, vagy fűrészpor a legjobb alájuk szerintem. 3-4 naponta kicserélve.
2016. febr. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Próbáld meg a polárt. Az az egyetlen anyag, amit betehetsz a ketrecébe és nem lesz tőle baja. Szeretik amúgy, te meg kimosod és kész. :) Jobb, mint a forgács :) Főleg ha sarok wc-re szoktatod őket, akkor a pisi úgyis egy helyre megy. :)
2016. febr. 16. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!