Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit csináljak, hogy anyum ne...

Mit csináljak, hogy anyum ne utálja a patkányokat?

Figyelt kérdés
Pár éve a testvéreimmel nagyon szeretnénk patkányokat tartani. Saját pénzből vennénk meg minden felszerelést, meg az állatokat is, és rengeteget olvastunk róluk. A jegyeink se rosszak, időnkbe is beleférne, mindenről mi gondoskodnánk.Már régóta beszélünk erről anyuval is, apuval is, de anyu utálja a patkányokat. Próbáltam már vele erről beszélni, de csak olyanokat válaszolt, hogy ,,egyszerűen csak utálom ezeket az állatokat" , meg a patkány-előítéletekre hivatkozott, ami a háziállatként tartott egyedekre nem törvényszerűen igaz. Mit csináljak, hogy csak adjon egy esélyt, elfogadja, és esetleg valamennyire megszeresse őket? Nem akarom rákényszeríteni az akaratomat, csak szeretném, ha megértené az álláspontomat, és adna egy esélyt. Mit tegyek?
2016. febr. 11. 19:20
 1/9 anonim ***** válasza:
68%

Annyi eselyt varj anyudtol, hogy megszeresse a patkanyokat, amennyit te adtal neki, amikor azt mondta hogy nem.

Ha neked macskaszor allergiad, vagy halfobiad lenne, valoszinu anyud nem hozna se macskat se halat a hazhoz.Probalj meg valami mas hobbit kitalalni, amivel nem zavarod a kornyezetedet.Tiszteld a kornyezetedben eloket.

2016. febr. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%
Tartottam patkányokat (oké, egész más célzattal mint te akarod) de nem sok szépség volt benne elsőre jópofának tűnhet de hamar elmúlik a varázsa. Inkább áttértem nyulakra. Gyereknek amúgy se szabad olyan állatot venni amit a szülő nem gondozna. előbb utóbb úgy is a nyakán marad.
2016. febr. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%

Mutogass neki cuki patkányos videókat/képeket, tele van vele a net.

Hátha segít felfogni hogy milyen állatok ezek valójában, mert nyilván fogalma sincs...

Anyum sem volt oda az ötletért hogy patkányom legyen, de végül lett több is és anyámnak sem volt baja velük mikor látta hogy barátságosak és nem ronda/ijesztő állatok ahogy ő képzelte.

2016. febr. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én anyum is kivan tőlük, pedig sima házi patik, nem gigantikusra nőtt csatornaszörnyek. :D

Az enyéim hallgatnak a nevükre, ha kirakom őket a padlóra, és elkalandoznak, a nevük hallatán rohannak hozzám. A legintelligensebb rágcsáló, eddig ők a kedvenceim, pedig én is tartottam már mindent: tengerimalit, hörcsögöt, törpenyulat, degut... Egyik sem nőtt ennyire a szívemhez. :)

Mondjátok anyukátoknak, hogy neki nem kell hozzáérnie a patikhoz, nem kell velük foglalkoznia. Csak a ti szobátokban lennének, ti foglalkoznátok velük. Ez is, mint bármely állat tartása, felelősséggel és kitartani akarással kell, hogy járjon.

2016. febr. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Fodor Virág Viktória ***** válasza:
100%
Jó ötlet hogy cuki képet mutogatsz nekik a patkányokról.Tanuljatok meg mindent a patkányok tartásáról,és mondjátok fel anyukátoknak mint egy leckét.Egyikőtök etetésről,másikótok itatásról,egyikőtök a ketrec berendezéséről,másikótok a szelidítéséről,stb.Látni fogja hogy teljesen fel vagytok készülve,és mindent tudtok a patkánytartásról.Csináljatok olyan dolgot amit tudtok,szóval amit tudtok azt csináljatok meg helyette,mosogassatok,porszívózzatok,mossataok fel,ha bárházban laktok a lépcsőházban is,töröljétek a port,tisztítsátok az ablakot,pakoljatok össze az ő szobájában is,esténként ha nincs akkor ágyazzatok meg neki stb.És minden nap egyszer az egyikőtök,másszor a másikótok mondja neki hogy mennyire fel vagytok készülve,mennyire szeretnétek,mennyire tudtok róla mindent.És így látja azt is hogy mindketten szeretnétek a patkányokat.Tanuljatok a lehető legjobban,csináljatok + szorgalmikat,gyakoroljatok otthon,ez is segíthet.
2016. febr. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, főleg a három utóbbinak, akik megértették, hogy ezeket az állatokat teljesen mi gondoznánk, csak a mi szobánkban lennének, ésnem csak pillanatnyi szeszélyből vásárolnánk. És az első válaszolónak:mondtam, hogy tiszteletben tartjuk, csak esélyt szerettünk volna, amit a többiek ötleteinek köszönhetően meg is szerezhetünk :)
2016. febr. 11. 22:49
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én videókat is javaslok, hogy lássa, egész másképp néznek ki és viselkednek, mint a vadpatkányok. Viszont olyanokat keressetek, amin nem vadasok meg albínók vannak (a vadas emlékeztet leginkább a vadpatkányokra, az albínó meg ugye a kísérleti patkányokra), és ahol nem igazán látszik a farkuk, mert valamilyen okból a legtöbb ember a farkukat utálja (gondolom azért, mert arról ismerik fel a patkányokat). Ezt tapasztalatból mondom, nekem is patkányaim vannak, és kaptam már hideget-meleget. Anyukám se szerette őket, falun nőtt fel, sok patkányt látott már, de amikor meghoztam a csajokat, meglepődött, hogy hát ezek nem is úgy néznek ki, mint a vadak. Az egyikük vadas, vele nem igazán van jóban, de bejön a szobámba, amikor játszok velük, és minden nap ad nekik nasit is. :)
2016. febr. 12. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi!
2016. febr. 12. 09:16
 9/9 A kérdező kommentje:
Ma megint beszéltünk erről vele, és kijelentette, hogy ezek olyan önző állatok, hogy ha az életben maradása volna a tét, akkor simán embereket ölne, és hogy minket is simán megölne a húgaimmal. Most komolyan! Erre mit lehet mondani? Ez még csak nem is olyan átlagos sztereotípia, hanem.. nem is tudom, hogy lehet az ilyesmit hívni! Már azt is mondtuk neki, hogy ő nem is látná a patikat, semmi sem változna az ő életében, de erre sem hallgat! Mit tegyek?? :( :(
2016. márc. 15. 12:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!