Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hol tudnák menyétet beszerezni?

Hideg7y kérdése:

Hol tudnák menyétet beszerezni?

Figyelt kérdés
Tudom hogy mivel jár a menyéttartás és a görény imádóknak üzenem hogy a menyét aranyosabb :P :D (Viccet félre téve már egy éve próbálok beszerezni egyet de eddig még nem sikerült) Örülnék ha valaki tudna nekem segiteni

#menyét #tenyésztő #kisemlős #beszerző #menyét félék #mustela nivalis
2016. febr. 16. 10:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Védett állat, otthon nem tartható.
2016. febr. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Először is nem a kérdést válaszoltad meg másodszor is szűk az ismered olyanoktól mint te nem kérek választ... Ezt egy sima googlezással megoldottam volna. A menyét (ugyan úgy mint a róka) bizonyos feltételekkel tartható és télen mikor nincs párzási időszak vadászható... Mindent tudok a menyétekről épp csak beszerezni nem tudok.... Olyanok válaszát kérem akik tudják hogy mit beszélnek és a kérdéssel kapcsolatban válaszolnak hisz ez az egésznek a lényege
2016. febr. 21. 22:01
 3/6 anonim ***** válasza:

Vadgazdálkodást tanultam több évig egyetemen, azért csak szagolok valamennyit ahhoz hogy milyen a menyét státusza itthon. Az biztos, hogy nem vadászható. Fent sincs a vadászható fajok listájában, nincs vadászidénye se. 2012-től viszont védelem alá került, előtte pedig semleges volt a státusza.

Az, hogy tarthatsz-e vagy nem, nem tudom, mert nem is érdekel. De mivel védett nyilván nem lehet minden jött ment embernél menyét. A rókával teljesen más a helyzet. Bár az is mivel vadállatnak számít, csak olyan ember tarthatná otthon akinek megvan hozzá a kellő végzettsége és tapasztalata. (Ez persze nem vonatkozik a domesztikált rókákra)

2016. febr. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Vadásznak készülök szintén onnan tudom hogy milyen feltételek kellenek a tartásához nálunk (Slovákián) vadászható és töbnyire télen amikor nincs párzási időszak és szebb a bundája szokták vadászni főleg kitömés vagy bunda céljából de ugyanakkor be is fogható és tartható bizonyos feltételekkel pl. a falu és két szomszéd beleegyezésével ... stb. Ugyanakkor nem látom átt a logikáját az egésznek mert a vadászgörény sokkal veszélyesebb mint a menyét mégis gond nélkül tartható (persze azért mert már kb ezer éve háziasitsák a menyét fajokat közte a görényt is plussz ő nem védett holott sokkal veszélyesebb mint egy menyét ) Ha hivatalosan el is intézném a tartását akkor ott a gond hogy van két szomszédunk és falun éllünk és ha bármi történik a szomszéd baromfival biztos hogy a bent tartott menyét lenne a felelős nem számit hogy az emeleten van négy fal veszi körbe ott az udvar és a kutyák amin átt kéne verekednie hogy a szomszédba jusson kinyirja a baromfit majd vissza a ketrecbe...... egyszóval mindenért a menyét lenne a felelős egyszóval a hivatalos megoldást nem tudnám megoldani gondoltam mivel a világon mindenhol vannak menyétek vagyis menyét félék (ami kb 600 alfajt jelent) ezért gondoltam máshol vagy a
2016. febr. 26. 15:21
 5/6 A kérdező kommentje:
vagy a szomszédos országokban is hasonló a helyzet gondolok itt a védettségi státuszára (pl tudom hogy maximum 10 évvel ezelőtt lehetett magyarországon menyétet tartani mivel nem volt védett vagy ha igen akkor maximum úgy mint itt )
2016. febr. 26. 15:24
 6/6 anonim ***** válasza:

Kérdező, ha Szlovákiában laksz akkor bele kellett volna írni a kérdésbe legalább, mert mint látod ott teljesen más a faj természetvédelmi megítélése. Magyarországon jó ideje nem vadászható, és mielőtt védett lett azelőtt se volt külön idénye.

De ha vadásznak készülsz, akkor azt ajánlom, hogy a helyi vadászokat kérdezd meg, hogy milyen feltételekkel tarthatsz, meg hogy honnan tudnál beszerezni. Ők biztos jobban tudnak ebben segíteni mint itt gyakorin.

2016. febr. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!